![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
lisää vaa ei lämmin luita riko
__________________
.salon seudun OFF ROAD Ry. pari Toyotaa |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Kuka haluaa tursuttaa urtzia ??
No Tarzi tietty !! Alkaa olla kohta tarpeeks ... (pieni pommi uhka oli hetken)
__________________
- Levannon We(l)ho - Viimeksi muokannut pee : 29.03.2015 21:56 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Melko kätskä asenneltava tuommoinen seinän sisäinen wc koneisto:
Onks viemäröintimestareit kuulolla ?? Pitäiskö tuollainen http://www.biltema.fi/fi/Rakentamine...ttiili-872605/ takaisku laittaa kakkaputkeen, ettei tulvi takaisinpäin jos vähän rytkyttelee ja kallistelee ?? Ja mahdollisimman lähelle pönttöä - eikö ??
__________________
- Levannon We(l)ho - |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Vois olla aiheellinen tuollainen venttiili. Luulisi pitävänkin, kun kerran standardin mukainenkin ja vielä kun se standardi käsittelee just tuommoisia. Asennuspaikan putkessa kattelisin sen mukaan, mihin kohti hyvin käy ja saa käytettyä.
Mites tuo vesisäiliön täyttö tulee ja pysyyköhän siellä hyvin vedet röykytyksessä? |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Säiliö on aika uskottavan oloinen, liitos takana ylhäällä, venttiilillä, itseasiassa vaikuttaa oikeinkin järkevältä ostokselta. Pumppuhan on painekytkimellä, mutta ajossa varmaan syytä pitää virrattomana.
Takaisku vois olla heti pöntön jälkeen, lämpimässä tilassa...
__________________
- Levannon We(l)ho - |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Tulee kyllä aika luksusta..!
![]() Tosiaan juu, lämpimään tilaan venttiili. Ei varmaan muuten toimi halutusti, jos jäätyy. Jotenkin tuli hauska ajatus talvireissailusta, kun aikansa ollut ja kotiin palaa, niin auto sitten talliin kakkasäiliön sulatukseen... ![]() Hitto kun mulla on aina liikaa porukkaa mukana sielläpäin ajellessa (oli tänäänkin), kun pitäishän tuota poiketa kattomassa! |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Tulee kyllä tyylikkään oloinen kapistus
Missäspäin meinaatta ensiksi surffailla?Norjassa tuli lofooteilla vastaan hyvin samantyylinen matkailukapistus, se oli valkonen väriltään ja maailmankartan ääriviivat teipattu kylkeen. olin kattovinani että osa maista oli mustalla teipillä ja osa oranssilla(?), olisko että missä on käyty ja missä ei. Kuski ainakin hymyili leveesti ja morjesteli, niinku varmaan tämänki härvelin ratissa tullaan hymyilemään ![]() Kuvaa en kyllä löydä vaikka tarttuikin hodarin incar kameraan.
__________________
Jos sulla on vasara, mikä tahansa on naula. Jos sulla on hitsauskone, mikä tahansa on ihan mitä tahansa haluat sen olevan. Toyota crown rs50 OmJ40 kilpuri. (Lähetään vaikka nollasta) Plus muita romuja |
![]() |
| Luokat |
| mercedes, mersu, unimog |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty M: Unimog U1700L Huippu! | Varakone | O/M/V Ajoneuvot | 12 | 06.11.2011 20:29 |
| Unimog | pekkasforest | Tekniikka & Jutustelu | 17 | 21.09.2009 18:52 |
| Myydään Unimog 406 - 121 - 4 x 4 | carf9927 | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 21.09.2009 16:34 |
| o: unimog | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 02.08.2006 21:14 | |
| O: Unimog | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 07.06.2006 21:11 | |