![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Pistä vettä sillai että on joka ura noista peitossa ja pyöräytä vanne ympäri ja kiristele sieltä missä kuplii,,,mulla ainakin vuoti sieltä täältä..
__________________
-Osta japsi ja opit hitsaamaan- |
|
#2
|
||||
|
||||
|
taattua laatua canadasta... eiku ![]() riipakkeille tein uuvet kiinnikkeet. riipakkeen kulma on aika liki suora, ehkä inan oikeesee suuntaa kallellaan. äkkiä heppailin vaa kiinni et saa hallist ulos ja uuvet jouset alle. Amerikan serkun kans pähkäiltii et vois kyl olla aika sopivas kulmas kuha vähä aikaa ajeloo ja hakee paikkasa jouset. etu jousien taka kiinnikkeet on vakiot. lisänä kuuma niiteille on ne korvennettu emätin puikolla kiinteemmäks ![]() hassua muuten ku uusie jousie mukan tuli hipo kaasu iskarit ja etelliset oli jytäkät öljyt. mite lie muuttuu. tod näk pinta kovemmaks jos se on ees mahollista ![]() ja paketteis luki et on pakannu joku Daniel . f. ja jos haluut antaa palautetta laita postia.. pitää laittaa etu jousiin tuli uretaani puslat ja miul on nyt 1 puslan puolikas ylimääräsenä toivottavast joku kiroilee jossain et voi vittuku puuttuu 1 urtsu kikkare BuaHahHAaa ![]() pikkusen se nous vanhoihi väsyneisii jousii nähen mut veikkaisin et ekoje itä safarie jälkee hakee kyl paikkansa ![]() huomen pajottaa taka jouset paikallee, uus taka runko akselista taakkepäi ja new vinssi peti hommeli.
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
|
#3
|
||||
|
||||
|
siellä se Jeeppi möllöttää muitte Jeeppien kanssa osastolla mukanaan käsin tehty land rover.
![]() keskenhän se vähän jäi kuiteskii. ei kerent katolle nojailu rautoja väsäämään eikä uutta katto telinettäkään tullut. olkoot sit tuo vanha siellä. siirsin vaa nii taakse ku vaa pystyy et saa rampit nykästyä alas helposti. taka runko on "valmis" eli puolet hitsaamatta ja maalaamatta ![]() tuosta kuvasta vaikea enää hahmottaa kui helvetin alhaalla runko noissa alun perin vaeltaa. no enigeis. nostin runko palkit nii ylös ku vaa sain. sitte uus vinssi peti ja riipukkeille pedit. se meinas olla melko moterfukin ääshole homma ku nerokkaasti kavensin myös loogisesti runkoa samalla sen 20? cm.. eli viistosin persiin huolella. miksi? en tiedä. koska voin. ainaki siintä tuli ylimäärästä hommaa ku rupesin hahmottelee riipukkeille paikkoja ei suoraa linjaa missään ja ei nii just paljoo tulle mitattua missä olivat olleet..ihaku sekää ois auttanu ku olivat iha perseellää ku on pitemmät riiput ![]() ja runko aisojen sakkelien korvakot on nii perkeleesti kiinni et ajovalon umpiot muljahtaa sisään jos perseestä nykäsee kunnolla ![]() keulaan tein vinssin eteen vähä suojaa. oli just sellaset kolot ennen et oikee ootti millo pääsee tuikkaa risuja / muuta paskaa vinssille ja siintä syylärille. tein oikee pultattavan et pääsee vinssin pulteille. ehkä pieni detali mut kauheen kiva olla olemassa ku on pulassa et HELPOSTI pääsee vaihtaa rikkoontuneen etu vinssin pois ja takanta tilalle nii ja simpukalle tein uutta suoja peltiä.. iha syystäkin näköjään. edelline oli saanu keskelle lommon ja vääntyny ala reunastaan mutkalle iha huolella.. en haluu halennutta simpukan päätyä missää tilanteessa. voi kyl olla et toho keulaan tulee viel muutos et on koko keulan levynen panssari. saa nähä. pääsiäis tunnelmat ku on ni Jeeppiki koki ylösnousemuksen halleluzaa!!!preis the loord!!! ja radios sano et Jesseki veti kännit enne risti hommelit ni sama täällä. ja karva endurosta pamahti taka iskari.. onneks oli kohtuu helppo korjata ![]() koht pääsee silläki mettää mylläämään ![]() hyvää pääsiäistä kaikille ja ottakaa reilusti muna suuhun
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Mika valkoinen ampari tuossa ensimmaisessa kuvassa Jeepin alla asustaa?
Pyhia vaan sinnekin jonnekin!
|
|
#5
|
||||
|
||||
Tankki.
Tossa Latessa on vähän pussihousun vikaa näköjään kun on viäl alkuperänen tankki alla? Pystyy sit helpommin entistää tarvittaessa, vai mitä Late???
![]() Himmee kännykuva viäll. t. Ismo Ämmä
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
|
#6
|
||||
|
||||
|
juu siellä se orggis tankki vieläki möllöttää
en nähny tarpeelliseks sitä vaihtaa koska : ei huvita ja se suojaa kartaania näppärästi ku menee ihan tankin vierestä.
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Mitä varten sie Late laitoit etu akselin jousipakkojen ylä puolelle ja riiput eteen :O
__________________
Ei tarvia taitoa kun on tuuria ![]() WUOKSI OFF ROAD
|
![]() |
| Luokat |
| jeep, valmet, wagoneer |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| KeTTu TyTöT : 76" 2 D Portal axle cherokee | young n dum | Maasturiprojektit | 551 | 17.04.2016 07:39 |
| KeTTu TyTöT : 6X6 V8 DIESEL | young n dum | Maasturiprojektit | 68 | 30.12.2014 05:04 |
| KeTTu TyTöT : Tela Elmeri | young n dum | Maasturiprojektit | 35 | 05.01.2014 12:02 |
| KeTTu TyTöT : DATSUN Princess cab | young n dum | Maasturiprojektit | 39 | 20.05.2013 08:13 |
| KeTTu TyTöT Jeep / VALMET | young n dum | Maasturiprojektit | 358 | 28.10.2012 19:59 |