Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #26  
Vanha 07.03.2015, 23:15
Kekkeruusi:n Avatar
Kekkeruusi Kekkeruusi ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 18.03.12
Sijainti: Nokia
Viestit: 1.396
Perusasetus

Vakio letkan päivän kulku:

Lähtö koitti joskus kello 11 tienoilla ja jono alkoi liikkua, noin 4 autoa oli päässyt pienen mäen nyppylän päälle kun tuli ensimmäinen haaveri, pickupista meni ilmeisesti etuvetokeppi poikki ?

Ei annettu tämän häiritä koska meidän kerhon porukkaa oli paljon vielä lähtö alueella ja haavoittunut saatiin varmasti takaisin tielle.

Jono kerättiin kasaan ja suunnistettiin metsää kohti, metsän reunassa oli hiukan isompi kivi ja sen jälkeen pieni kallio joka aiheutti pieniä vinssaus toimenpiteitä, kiitokset keppo!
Tässä kinkamassa nähtiin melkein kaato kun jeeppi kävi hieman kurkistamassa kallion reunaa, ei onneksi kaatunut

Seuraavaksi vuorossa oli pieni mäki jonka loppupäässä kiveä, kun oltiin saatu koko porukka mäen päälle näytti kello jo siltä että olisi pitänyt lähteä syömään hernesoppaa...jengi oli kuitenkin sitä mieltä että ajetaan nyt vaan lenkki läpi ( matkaa oltiin tultu noin 200m/2tuntia)

Jossakin kohtaa vakio letka hajosi kahteen osaan, mutta onneksi oli jälkimmäisessä letkassa oman kerhon porukkaa niin ei annettu sen häiritä etenemistä.

Sopalle taidettiin päästä muutamien kinkamien jälkeen noin kello 14.30, kiitokset sopasta! Hyvää oli

Tämän jälkeen osa porukasta lähti ajelemaan jo kotiin päin, jäljelle jääneiden kanssa lähdettiin kiertämään takalenkkiä 5 auton voimin.. Yksi kohta oli hiukan haasteellinen yhdelle pickupille mutta siitäkin selvittiin ja jatkettiin matkaa kohti lenkin loppupään mäkeä ja pehmeikköä.. Pienet vinssitalkoot oli pehmeikössä mutta kaikki tuli taas sitten ylämäen pienellä hapella ylös saakka.

Tästä seuraavaksi takaisin varsinaiselle ajoalueelle jossa pyörähdettiin pieni lenkki ja mentiin seuraavaksi väli makkaralle

Makkarat tuli rillailtua ja lähdettäessä viimeiselle lenkille meitä ei ollutkaan enään kun kaksi susukia letkassa.

Tulipa siinä vielä ajettua noin tunnin verran kunnes toisen susukin lehtijousi vs kivi otti hieman yhteen ja lehtijousi hävisi, norra poikki..tästä olikin hyvä lähteä ajelemaan kotia kohti.

Kuvia en kerennyt ottamaan mutta toivonmukaan joku niitä tänne jaksaisi laitella.

T: vakio letkan vetäjä , hienoja ajosuorituksia nähtiin päivän aikana !
__________________
-MMC-
Suzuki Jimny -02
Suzuki sj 413
Ex Toyota Lj -89
Ex Suzuki sj 413i
Ex Suzuki sj 410

Viimeksi muokannut Kekkeruusi : 08.03.2015 10:35
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
MMC-TALVISOTA 15.3-2014 uazman Tapahtumat 118 29.03.2014 22:36
MMC Talvisota 2 . 3 - 2013 TOHJ61 Tapahtumat 183 12.03.2013 12:56
MMC Talvisota 2012. 10.3. Lauantaina Volvoton Tapahtumat 161 06.04.2012 16:53
MMC Talvisota 7 . 2 - 2009 TOHJ61 Tapahtumat 128 19.01.2010 16:52
MMC Talvisota 8 . 3 - 2008 TOHJ61 Tapahtumat 113 11.03.2008 22:14


Sivu luotu: 16:39 (GMT +2).