![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() eikös moottoriveneily ole sama juttu kuin, istuisi suihkussa,heittelisi satasia veteen ja emäntä hakkaisi lankulla perseeseen ![]() Tare mikä vene tossa oli pääosissa. flipperi? itellä oottaa tuolla tallissa flipperin 475 gt kesää. johan siitä on 4v kun viimeksi olen veneellä ajellut ![]()
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Täällä hirveet veneen rakentajaiset menossa että ehtii kesäks vesille
![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() ![]() https://www.youtube.com/watch?v=lxN0mqkif_g https://www.youtube.com/watch?v=mdnAmmBV4as |
#4
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() ![]() ![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
MV-marin 470 jos en hirveesti muista väärin
|
#6
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() Se lankku ei kuulosta tutulta, mutta muuten ehkä??? Täällä Rönnqvist 16 ja perässä Honda BF15. Ei isommin lankuta ![]()
__________________
Jukka |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Ihan ensimmäiseksi pitää kysyä Kiviseltä että mikä on kuidutettu paska?
Luulen viittauksen koskettavan samantyylistä paattia kun miulla. 10.5 metrinen uutena kuidutettu työvene, joka nyt kyllä on hupivene. Tuon puupaatin kuiduttamisen voi tehdä kahdellakin tavalla, joista useimmat viisaat ei "tiedä" kuin sen toisen. Hyvin tehtynä ja hoidettuna kuidutettu puuvene on parempi kuin puu tai lasikuituvene yksistään. Ja tämän sanon kokemuksesta, en siitä että haluaisin kehua omaani... ![]() Nuo ammatti kalastajat kuidututti uutena paljonkin noita paatteja ihan uusina, koska silloin niillä voi ajaa pinissä jäissä, eikä muutenkaan ole niin tarkkaa. Mut ihan sama miulle. Minä tykkään kun on veneessä sisällä puupaatin tunnelma ja järvenkäynnissä painoa ja rauhallisuutta, mutta helppohoitonen ku lasikuittari. Toisena paattina miulla on pikkuriikkinen purjevene, JOE 17. Hauska peli, varsin hupaisa purjehdittava ![]() Joskus vielä purjehdin Kuolimo-järven päästäpäähän. Tuo miun paska selkä vaan haittaa tuolla Jullella purjehtimista. |
#8
|
||||
|
||||
![]() venho
__________________
KZJ95 1997 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
veneilijät herätys | mettäsika | Chit-Chat | 9 | 09.08.2007 17:37 |