![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Sulta pitäs kyllä kieltää noi laikkokoneet ihan kokonaan.....Kaikki pitää silputa ja sitten piha täynnä pätkiä mitkä menee kokoon jos jaksavat =) Kokeile nyt edes yks saada nippuun
Tosin voithan sä kohta pistää pystyyn romukirppiksen lol
__________________
Neljä pyörää joista suuri osa mustia ja pyöreitä. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Kyllähän nuo kaikki on hitsattu nippuun mutta inspis lopahtaa kun lompakossa ei ole ko hiekkaa ja sekin pitää palauttaa työmaalle. Nyt olis vehkeessä suurinpiirtein kaikki kohallaan että ei tarvis ostaa ensimmäisenä tonnilla tai viidellä kiluja saadakseen vaihe X tehtyä päästäkseen seuraavalle tasolle..
mut joo rälläkät lukkojen taakse ja kirppistä koitan pitää jokapäivä. veikkaan että tähän saa muutaman kuluvan osan vaihtaa ajokertojen jälkeen. Kerätään niitä hyllyihin kun saadaan vanhoja myytyä pois.
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Tuollekkin pitäs jotain tehdä. Ajattelin kokeilla kempillä täyttää nuo holkin vastineen reunat. Tuhoon tuomittu idea? Olisi myös yksi kitkallinen murikka jonka voisi kirrata tai kempata lukkoon. Välityksestä ei vaan ole hajua vielä. Aikasta kivasti osu leikkaukset kohalleen. ![]() Takapuskurin kevennetty versio. Kopan takanurkkiin palkin palat ja turvakaari tulee kiinni siihen. Orkkis valojen paikalle ledit. Vinssipeti olisi polteltu kokonaan kiinni. Olihan se vähän orvon näkönen. Apparin puolelle pitäs taikoa loput pyöränkotelosta. Keulaan hieman vanhennusta. Vinssipeti täytyy nostaa vielä rungon päälle. Puskuriksi jotain palkki/putki/levy kötöstelyä.. Tällästä tänään. Vk.n loppu meneekin sukuloidessa ja suunnitellessa. Saa nähä mitä mieleen juolahtaa.
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Mätä hommia tehty ja takaosaa liimattu kasaan. pyöränkoteloihinkin koitettu turata lisää tilaa. Kuvia ei ole räpsitty kun kaikki varmaan on nähnyt tarpeeksi mätää jaappanin peltiä.
Keulaa varten sain putket tänään joten puskuriakin pääsee hahmottelemaan. Rupee rauta varastot loppumaan joten jostan pitäisi taikoa 2x4 palkkia huomiseksi. Huomenna siis jatkuu hepsuuttelut.
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Minä yritin ite korjata tuon lukon kytkentäholkin hitsaamalla mut en onnistunu...ei kestäny mutta töissä ammatti mies hitsas jollain jalommalla kun OK48lla ja nyt on kestäny.
__________________
Tein itse ja säästin. RASOR |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| BIOPate ( MYYDÄÄN HYVÄÄN KOTIIN ) | hitoy | Maasturiprojektit | 134 | 17.07.2018 18:53 |
| Myydään PATROL osia. GR purussa | hitoy | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 28 | 18.03.2016 07:24 |
| Myydään Hella DynaView Evo2,kaarrevalot | k81 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 3 | 11.08.2015 20:28 |
| Pätkä GR evo2 TAAS :D | jv | Maasturiprojektit | 4 | 16.07.2013 16:05 |
| Pick up patrol evo2 | jv | Maasturiprojektit | 207 | 29.01.2012 19:54 |