![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
Lumi/kosteus, ja nimenomaan hodarissa, toki muutenkinSiis tuo hodari on nyt aika vähällä käytöllä, ja tuppaa kertymään kosteutta sisälle... Ja kun jättää etusivuikkunat noin sentin/puolitoista auki muutamaksi tunniksi, niin kuivaa paremmin... Edellisen aikaisemman ajelun jäljiltä unohdin, ja mm. penkillä 10 cm lunta No harjasin pois, ja en muistanut jättää ikkunoita raolleen: ikkunat sisäpuolelta jäässä nyt sitten alkoi olla penkit kuivat, ja panin kellon/puhelimen soimaan 4 tunnin kuluttua... Ja sisällä todella jouluinen tunnelma, jopa kojekaudalla lunta, keskikonsolista ja penkeistä puhumattakaan![]() Ihme homma, hodarin keula pohjoiseen, ja siitä huolimatta tuolta mereltä, lounaalta, tuleva tuuli kieputti molemmille puolin lunta tasapuolisesti, toki nyt enimmillään n.4 senttiä... ![]() PS. alkas tuo lumi jo riittämään.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Onneks täällä ihan etelässä ei toi lumisade vaivaa......Mutta tiedän tunteen =)
__________________
Neljä pyörää joista suuri osa mustia ja pyöreitä. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Patrollin paska ei vaan suostu ilmaantumaan
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Mikään ei etene..huoh..
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Nyt vituttaa kun tulin juuri kotiin päästämästä koiran viimeselle matkalle.
![]() ![]() Tuli kämppään iso tyhjä aukko. ![]()
__________________
################# Tää on ihan helpporeitti. ################# |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Tää lumi..
Alkas jo riittää!
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Taas mennää keskiviikkona pariks päivää töihi..on tää kans kusipäistä touhua!
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Osanottoni, se on aina raskasta kun perheen jäsen siirtyy sinne parempaan paikkaan
__________________
Positiivinen rasismi? Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. |
|
#9
|
||||
|
||||
|
No joo, toi porakaivo on jo pidemmän aikaa laukaissut tota turvakytkntä satunaisesti. Tänään jaksoin vaihtaa painekytkimen ettei ainakaan sitten siitä ole enää kinni. Vein työkalut vajaan homman jälkeen ja huomasin että katto vuotaa. Viimesen uretaanin palan sain kattoon just pari päivää sitten, no eikun purkamaan ja vuotoa etsimään, eipä oo ainakaan tekemisen puutetta.
|
|
#10
|
||||
|
||||
|
Ei se oo paska. Se ei vaan halua viel herätä horroksesta.
|
|
#11
|
|||
|
|||
|
No ehkä olin äkkipikainen kun nimittelin patukkaa eihän se sen vika ole että edellinen omistaja on tehnyt korjaukset vähän sinnepäin.
|
|
#12
|
||||
|
||||
|
Taas pitää olla syömättä ja juomatta... Ja taas pitää tyhjentää suoli litkuilla...
Saavat varmasti huomenna taas hyviä kuvia mangneetti koneella ![]() (on muuten jännä se varjo aine, mikä laitetaa suonee... Tulee semmoin tunne että kuset tuli housuu.. ) prkl..
__________________
*Rohkea kakan syö... joka kerta! |
|
#13
|
|||
|
|||
|
Koiralla (kksaksanseisoja) korvatulehdus, kesällä oli ekan kerra...
Täytynee varmaan vaihtaa ruokaa, ihan barffi ei oo kyl viä ollu mieles ja muutenki koittaa vähä tsekkailla/putsailla korvia. Kaikenlisäks vähä tuntuu et ois itelläki ko tätä räkätautii ny ollu, kai nuo koiran tipat meikäläiseenki tehois ko pudottelis menee
__________________
Jeep Cherokee XJ -89, 4.0 Renix FJDC member. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Kerro mikä naurattaa!!! | Häänrik | Chit-Chat | 475 | 18.04.2026 08:19 |
| Kerro mikä vituttaa vuonna 2014 | mäksä | Chit-Chat | 1587 | 01.01.2015 06:27 |
| Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 | Ewerglade | Chit-Chat | 1816 | 01.01.2014 17:16 |
| Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! | Rompe1 | Chit-Chat | 1140 | 03.01.2013 18:50 |
| kerro mikä vituttaa | tjl | Chit-Chat | 4977 | 12.04.2012 08:28 |