Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #10  
Vanha 26.01.2015, 13:24
Gary Grand:n Avatar
Gary Grand Gary Grand ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 10.11.04
Sijainti: Petäjävesi, Finland.
Viestit: 2.889
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Bänkster Näytä viesti
Jeih, nyt puhutaan asiaa!

Tätä samaa olen ihmetellyt kauan. Havaitsin jo vuosia sitten mahtavan eron ihmisissä, jotka harrastavat hevosia ja ihmisissä, jotka harrastavat offia.
Hevostalleilla nimittäin vallitsee jostain aivan käsittämättömästä syystä sellainen luontainen kilpailuvietti sekä kateus kaikkien hevostenomistajien, -hoitajien ja heppatyttöjen keskuudessa. Ja se on ihan häikäilemätöntä ja silmiinpistävää!
Jos jonkun hevosella on vaikka uudet ja koristeelliset suitset, kukaan ei ole huomaavinaankaan ja ikinä et tule kuulemaan aiheesta kehuja. Joku saattaa jopa vahingossa pudottaa suitsesi naulakosta... Jos taas joku on hankkinut vaikka Läjäänsä uudet kuppipenkit, jo on useampi ukko patsastelemassa ja kyselemässä, miltä tuntuvat ja kauanko kesti toimitusaika.
Jos taas istut hevosen selässä ja pudotat vaikka raippasi (tai mitä tahansa) tai tarvitsisit muuten vaan apua vikuroivan kaakin kanssa, kukaan ei tarjoudu apuun. Päinvastoin, tyttöjä saattaa kerääntyä kentän laidalle katsomaan, miten selviät tilanteesta. Mutta jos ruosteisesta Läjästä puhkeaa kumi safarilla, niin ukkoja kerääntyy ympärille paikkausliimojen kanssa.
No, nyt mää ymmärrän miks mua on katottu pitkin nenänvartta, kun oon menny piteleen vuosikausia ratsastaneiden neitosten heppoja, kun kiipeävät selkään töintuskin, tai muuten erehtyny auttelemaan jossain hommassa..

Viime vkloppuna tosin näytti että kaikki mun auttamat naiset jostain syystä katto hyväksyvästi, tai ihmeissään kun apuja tarjosin.
syyksi selvis sitten sen pienen porukan kuuluminen varsin pieneen lajiryhmään, jossa ristiriitoja on vasta alkanut olemaan.

Yli nelikymppinen alotteleva(täysin vihreä) miesharrastaja noissa piireissä ei ole kovin yleinen ilmiö..
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään hj:n vinssi osina ja pajeron voiman ulosotto ja nivel jsr1 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 29.10.2014 21:16
Myyty Datsun Patrol pitkä ja vapari ja mätä, mutta liikkuu! Jare O/M/V Ajoneuvot 14 28.02.2014 21:01
Myydään h7 ja h1( 35 ja 75W) xenon muutos-sarja Jani E O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 3 20.12.2013 07:02
Lapsuuden/nuoruuden nerokkaimmat harrastukset ja teot VonLeka Chit-Chat 51 23.03.2010 19:30
Myydään Hiluxin osia ja ohj.iskari ja ja... azizp O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 24 14.02.2010 19:44


Sivu luotu: 11:57 (GMT +2).