![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Älä osta motonetistä! Itsellä ja työkavereilla on vain huonoja kokemuksia. Työkaveri osti kytkimen motonetistä niin oli painelaakeri pari milliä vinossa. Joka sitten hajoitti koko kytkimen. Eikä meinanneet korvata uutta mutta sitten korvasi kun katsoi saman valmistajan toista kytkintä ja siinä oli juuri sama vika... Tilaa tuolta kaikki:http://www.tamgears.com/ Tuolta tuli tilattua patrolliin ja rj:hin kytkin. Ja paljon muutakin osia on hankittu kyseisestä firmasta enkä ole koskaan katunut. ![]()
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Aikanaan läjässä oli motonetin qh-kytkinpaketti. Kesti muistaakseni parikymmentä tuhatta ajaa normiajoa ennen kuin repesi kytkinlevystä koko keskiö irti maantieajossa tasaisella pikitiellä. Pitäisin aika huonona esityksenä jos LJ:n tehoilla (!!!) hajoaa repeilemällä kytkimen osat.
Exedyt on olleet ihan hyviä merkkejä tavalliseen käyttöön. On läjässäkin sen verran isotöinen homma, ettei kannata huonoilla osilla pilata lopputulosta
__________________
Toyota 4runner diesel 1991 |
![]() |
Luokat |
kytkin, kytkinpaketti, lj 70 |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
4runner/lj kytkin pohdiskelua | Jp | Tekniikka & Jutustelu | 18 | 16.04.2012 07:54 |
Lj:n kytkin | sampolaattori | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 26.09.2011 21:04 |
Lj-70 kytkin | jukos | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 02.05.2010 13:01 |
Myydään Lj-70 suunnistusauto, Bj-42 rojekti, Hj-45 pick-up, V8 Lj, offi Chevy, Volvo 303, Lj | arska4x4 | O/M/V Ajoneuvot | 22 | 09.07.2009 21:44 |
LJ-70 Kytkin+200 hv | jukos | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 30.03.2009 00:06 |