![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Taitaa rikastaa reippaasti tai sitten suuttimet vähän falskaa....Tulee syöttöö aika reilusti jos tulee prikettiä putkesta. Tossa kyllä oli vähän hehkuvammaakin kun noin kauan piti pyörittää että heräs.
__________________
Neljä pyörää joista suuri osa mustia ja pyöreitä. |
#2
|
|||
|
|||
![]()
tuo tärähtää heti käymään ja käy tuolleen vähä aikaan
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Nyt patrollihemmoille kyssäri,eli auto olis vm-89 3.3td,onko vahva kone?heikkouksia?malli on varmaankin 160,hitsattavaa varmaan löytyy mut yleisesti tekniikka,mitä kannattaa katsoa,eli heikoimmat paikat?
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Kone on aikalailla omasta kokemuksesta ikuinen. Ohjauksen nivelet pakkaa ainakin olevan melko väljiä.
__________________
Offroad Oulu Ry / Lakeuden Maastoautoilijat Ry http://www.offroadoulu.com/ https://www.facebook.com/groups/LaMaas/ ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞ Ei ole olemassa liian kireitä pultteja, ainoastaan liian lyhyitä jatkovarsia! ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞ |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Oon laittamassa toyotan mekaanista vinssiä patrollis taakse, mutta kuinka sen ulosoton saa toistepäin. Onko nuohin tehty erilaisia ulosottoja?
__________________
BEST IN TEST http://www.pohojanmaanoffroad.fi https://forums.offipalsta.com/album.php?u=12385 |
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Muta tähän lähtöön en sitä löytänyt. |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Mites tää tällänen juttu,auto olisi 89 3.3td,high roof,leimattu pakettiautoksi,nyt kiinnostais rakentaa sinne lava,eli panis hytintakaa poikki ja hitsais seinän,loppu rungon päälle sopiva lava,onkohan ihan mahotonta byrokratian kannalta,kysymyksessä pitkä malli,en ees tiiä onko pätkää korotetul katolla.ja pitäs saada kilvet pidettyä.viisaammat vastauksia ja neuvoja kiitos.
|
#8
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
edit. siis onnistuu ihan vain kääntämällä akseli toisteppäin ![]()
__________________
WUOKSI OFFROAD |
#9
|
||||
|
||||
![]() Onkos ideoita mikä meni vikaan? hammaskosketus väärä? Kajahti heti kun lähdin liikenteeseen...
__________________
"Pitkän päälle Datsun" (epäiltiin kondomi mainokseksi) |
![]() |
Luokat |
patrolli |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 4 (0 jäsentä and 4 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
HILUX- kysy ja vastaa- palsta | KepesJokke | Tekniikka & Jutustelu | 5059 | 22.09.2025 13:58 |
Mitsubishi L200 -kysy ja vastaa- | Jouni_S | Tekniikka & Jutustelu | 332 | 01.04.2023 15:38 |
Jeep Wranglerien kysy ja vastaa-Ketju | hoojii | Tekniikka & Jutustelu | 227 | 15.08.2020 20:03 |
Kysy Piinalta, Piina tietää! | piina | Kysy Piinalta | 0 | 02.11.2005 22:21 |
Tuhosinko Bfg MudTerrainit?? ja helmaputkista kysy | sippis | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 02.04.2004 07:20 |