Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 06.12.2014, 11:42
tekniikkamies tekniikkamies ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 23.11.11
Sijainti: Päijät-Häme
Viestit: 3.019
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Paroni Von Yrjö Näytä viesti
Rupes näin sunnuntai-aamun ratoksi heräileen ajatus noiden Creepyjen mahdollisesta nastoituksesta... Tekeekö noilla rattorin ruuvinastoilla mitään autokäytössä tieajossa? Miten kestää tieajoa auton alla? On tullu ajettua liikenne traktorilla missä noita on ja siinä kyllä kestivät ok. Tietysti pienempää kokoa tarttee olla kuin jontikan pyörissä jos on jollakulla pitemmän ajan testitulosta niin olisi mukava kuulla miten on pelanneet
Mulla on sellainen muistikuva, että maajussin lumiurakointitraktorissa oli jotain BestGrippejä tai MaxiGrippejä - oisko ollut noita mitä sai Agrimarketista:
http://www.agrimarket.fi/Koneet/Tarv...nkanasta-11mm/

Täällä on aikaisemmin kertailtu kai sitä kumman merkkinen oli parempi.

Mielestäni yksi asia mikä pitää selvittää kun Jontikassa ei ole samanlaiset renkaat kun mitä porukalla on maasturissa tai pickupissa. Eli tieto on paikallaan siitä minkä voi laittaa pienempään renkaaseen jossa ei ole sitä maajussien hyvää lapa- tai palakuviota vaan on ehkä korkeintaan joku miedompi palakuvio.

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 06.12.2014, 21:44
joker:n Avatar
joker joker ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 11.11.04
Sijainti: Kuortane, Finland.
Viestit: 1.782
Perusasetus

Bridgestone ja kaksissa bokkereissa on ruuvinastat. Eikä bokkereista ole läntenyt nastoja yhtään irti vaikka kolme talvea niillä ajettu kisoissakin jopa :0 Boggereista ruuvataan aina kesän tullen nastat pois ongelmitta.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ruuvinastat pesix Tekniikka & Jutustelu 4 21.10.2009 21:20


Sivu luotu: 04:58 (GMT +2).