Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 23.11.2014, 14:44
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.446
Perusasetus

Minä veikkaan että ei millään, ituhipit tahtoo kieltää kaiken. Vaikka mentäisi polttokenno-vetyautolla mistä putken päästä tulee pelkkää vettä, niin eihän nyt metsään saa mennä..

__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 23.11.2014, 15:28
A-P A-P ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 08.03.04
Sijainti: Rehakka, ei enää niin vapaassa Janakkalassa..
Viestit: 2.497
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Timo_L Näytä viesti
Minä veikkaan että ei millään, ituhipit tahtoo kieltää kaiken. Vaikka mentäisi polttokenno-vetyautolla mistä putken päästä tulee pelkkää vettä, niin eihän nyt metsään saa mennä..
Kannattaa ne syylliset kattella jostain muualta, kun ei ne ituhipit paljoakaan taloudellisesti hyödy kaiken kieltämisestä. Kyllä taitaa aika iso raha heilahtaa auto- ja koneteollisuuden tilille, kun käyttökelpoinen kalusto on pakko uusia ennen (käyttäjän kannalta) taloudellisesti kannattavaa elinkaaren päätöstä.

Erinomaisen paha on ennustajan virka ollut historiassa ja niin se taitaa olla nykyäänkin. Mäntämoottorin loppu saattaa koittaa ennemmin tai myöhemmin. Toki "hiilineutraalisti" kai pystyy uusiutuvia polttamaan männän päälläkin, mutta sitä energiaa tarvitaan johonkin muuhunkin, kuten nyt vaikka lämpimänä pysymiseen, tai ledin kirkastamiseen.
__________________
A-P
*Muovi on saatanasta*
KAIKKI ihmiset ovat mölöjä, kunnes toisin todistavat.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
40v+- offarijätkät!! Petkele Chit-Chat 2 27.10.2007 17:40
VW Transportterilla offataan hector Chit-Chat 16 30.12.2005 21:08
Offailemaan 20v päästä Nerd-O Chit-Chat 26 11.08.2005 17:44
Kuinka päästä autoon sisään? Nerd-O Chit-Chat 20 23.11.2004 12:46
Korotusajatelma omasta päästä. Gemari Tekniikka & Jutustelu 14 28.07.2004 08:56


Sivu luotu: 07:05 (GMT +2).