![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() ![]() Mutta eipä oo vapaa-ajan ongelmia
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
10.1.2003 näyttää olevan liittyminen. Hyvin on tämäkin foorumi kehittynyt kun ajattelee että alussa oltiin vain muun foorumin yhtenä pienenä osana.
Sama auto minullakin vielä (hyvää ei tarvitse vaihtaa/vaihtamalla ei parane ). Aktiviteetti ei enää ihan samalla tasolla kuin joskus huippuvuosina vaikka lähes joka päivä tuleekin jotain värkättyä 4x4 parissa...mitään näkyvää vaan ei saa aikaan No nyt on käyttöautokin land cruiseri jonka varustelu on kovasti menossa ja pitäs räkytäkykin laittaa leimakuntoon että olisi keväällä valmiina safarointiin, puhumattakaan muutoksista mitä olis pitänyt tehdä jo vuosia sitten, jotka taas jäävät tekemättä
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Tässähän on ihan amatööri kun on vasta 8 vuotta takana palstalla. Tosin ennen sitä vuosia nyybinä kun ei ollut vielä maasturia pihassa. Nyt toinen auto työn alla mutta enempi menee nykyään nettioffailun puolelle. Aina tämä vasepookin voittaa
__________________
Tumpula Racing Team |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() ... onneks riittää ymmärrystä ![]() Pakko sanoa vielä, kun tässä Palstaa kehutaan ja kiitellään, että Palstalaisethan tän lopulta kuitenkin tekevät, eli ME kaikki yhdessä !!!
__________________
- Levannon We(l)ho - |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Tähänhän sopisi taas pitkästä aikaa tarjota tuoppi jos toinenkin hyvälle palstalle
![]() http://forums.offipalsta.com/showthr...ghlight=tuopin |
|
#6
|
||||
|
||||
Tovi näemmä vierähtänyt bittimaailmassakin
Näyttäisi tuo parasta ennen -päiväys olevan 4.2.2003, siis reilu kymppi takana nettioffausta... (mitenhän tänne alunperin edes päädyinkään???)
Ja kaiken kaikkiaan offin parissa...hmm... olikohan jotain vuotta -94 kun kärpänen puraisi aika vakavin seurauksin. Eka oma auto rakentui vuonna -95 sekalaisesta kasasta eri merkkien (hylky)osista (tämä muuten löytyy vieläkin arkistoista...) ja sittemmin niitä on kertynyt....köh...muutama lisää.... ![]() Aktiivisuus ollut viime aikoina vaihtelevaa. Tässä on kuitenkin jo pikku hetki (n. pari vuotta) elätelty toiveita uudelleenaktivoitumisesta harrasterintamalla, tuon ikuisuusprojektin todennäköisen valmistumisen myötä. Hetkellinen hairahdus sattui vajaavetoisiin taannoin, mutta siitäkin on sittemmin palauduttu takaisin nelivetoisten pariin. Saman merkin parissa toimitaan edelleenkin metsäkulkineissa, mutta millä sitten metsän laitaan pääsee, niin onkin sitten toinen luku. ...niin se aika vaan vierii eteenpäin... niin minäkin
__________________
__________________________________________________ ________________ "Pimeässä risukasassakin voi olla hyvällä mielellä" sanoo pikku filosofi minussa |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Oho toukokuun alussa tulee 10v täyteen palstalla piipittämistä..
__________________
PERKELE! Pääsponsori---> Joki-Pub
Lahjattomat lukottaa |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Tänä vuonna 12v netti offia autoja on ollu ja menny taas on 5 nelivetoa pihassa.
Olis kyllä jo vene maksettu moneen kertaan jos ei ois koskaan tänne eksyny |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Näköjåän toi kymppi mennä rikki. Tiipe joskus mainitsi sivuista ja tulikäytyy tutustumassa ja rekattuu ittesä tänne. Muusta saa taas syyttää wr rangea perskule ku piti lähtee kerran kyytiin. Autona edelleekin sama pajero millä on alotettu, ei kylläkään enää yhtä suorapeltinen kuin sillon aikonaan. No kai tää jonninlainen mielenvikaisuus on. :-)
__________________
M.O.C |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Rauta Offipalstan takana | Lars | Uutiset | 0 | 17.06.2014 16:44 |
| Levyt takana? | RIPAX | Tekniikka & Jutustelu | 11 | 09.02.2011 09:34 |
| 100% lukko takana? | kädetön simola | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 25.09.2009 11:20 |
| mitä nimimerkin takana | Cental73 | Chit-Chat | 156 | 22.12.2006 23:25 |
| selän takana sättiminen | This And That | 3 | 23.07.2004 13:53 | |