![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Nyt toimii taas. Rele ei naksuttaa enää ja lähtee käyntiin hyvin kun vaihto kaikki hehkut. Vissiin sit joku pimeenä ollu. Ei kestäny vuottakaan glowplugin hehkut näköjään. Mutta semmonen mietitytti että tartin päällä kun on se moottorin lämpöä aistiva antura niin siihen menee kaksi johtoa ja toinen on pikku (keltamusta) mutta auto pelaa moitteettomasti silti.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Poikki
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Mitäs helkutin putkia nää on???? Sijaitsevat auton alla taka-akselin etupiolella rungon poikittaistuen välittömässä läheisyydessä ja menee korin sisään.
Onko ne sen keskikopan alla sijaitsevan lisälämmityspuhaltimen putkia missä kulkee jäähdytysneste vai jotain muita???? Toivottavasti tähän mysteeriin joku viittisi vaivautua jeesaamaan. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Niitähän ne.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Kiitokset tästä varmistuksesta
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
LJ:n peräöljyjen tilavuus?
Eli paljon sitä menee eteen ja taakse? Tässä kohta öljykaupoille lähdössä niin tietäs vähän että paljonko sitä ostaa. Patroliin meni noin 1,5L taakse... Ja joku mielikuva on, että LJ:n periin menis litra per perä.. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Varaa pari litraa per perä. Mul meni 1,8 etuakselille ja taakse menis kaikite 2. Niin yks korjaamoukko sano mulle.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| hdj:n omistajat tänne. | Kratz | Tekniikka & Jutustelu | 2309 | 03.09.2025 06:41 |
| 4Runnerin omistajat tänne | Daddy's Toy | Chit-Chat | 34 | 12.10.2022 09:51 |
| Suzukin omistajat tänne | Suzukisj410K | Chit-Chat | 260 | 17.06.2015 12:01 |
| Volvon omistajat tänne | hoojii | Chit-Chat | 77 | 12.12.2014 23:54 |
| Pehmolelukoiran omistajat tänne!!! | baxxter | Chit-Chat | 16 | 24.05.2013 20:27 |