![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
![]() Toki jos aamulla on duunia tai pitäisi muuten olla menossa, niin saattaisihan tuo pistää hieman ainakin väsyttämään. Itseä kyrsii, kun ei täällä etelärannikolla ole ollut yhtäkään kunnon ukkosta.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Autoilijat jotka eivät koe tarpeelliseksi hidastaa "yhtään" kun sivuutetaan esim. tuossa kylän hiekkateillä. Tämä on aika ikävän tuntuista kun on ite kävelemässä, tai varsinkin kun fillaroin sittiäisen kanssa.
![]() Koira onneksi ei ole ollenkaan kiinnostunut autoista.
__________________
Range Rover P38A, bi-fuel. Bensa/CNG. RRC 3,9SE -90. Valkoinen. Jaguar S-Type 3.0 Sport -01, RHD, Lontoossa Rover P6 3500efi -72, "pikkuauto" Jaguar XJ-S V12, series II -89, "kisu" Range Rover P38A -95, purkuraato Volvo C303, muutti pois. |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Voin vaan kompata timppaa, ennen kun oon tehnyt rakentamisen eteen mitään niin oon jo maksanu 2000e. Tässä ei siis ole latiakaan mestarin tai suunnittelijan palkkaa, vaan pelkkää byrokratian paskaa. (Ja kyse vaan talon laajennuksesta)
Kaikkihan on helppoa kun olis pelimerkkejä, mut ei oo. Mikähän tässä maassa kuseen kun kaikki hommat munitaan tohon paperin pyörittelyyn. Pikku laajennukseenkin tarvii: mesun, suunnittelijan, KVV vastaavan, iv vastaavan, turvallisuuskordinaattorin. Lisäksi vielä se tuiki tärkeä energiatodistus millä voi pyyhkiä perseen kun ei ole varaa enää ostaa paskapaperia. |
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
mikä ihmetyttää,, eli lähes vituttaa | mäksä | Chit-Chat | 1390 | 15.01.2022 19:25 |
Kiinnostaako suunnistus vuonna 2014 | sampolaattori | Tekniikka & Jutustelu | 50 | 11.02.2014 13:39 |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 | Ewerglade | Chit-Chat | 1816 | 01.01.2014 17:16 |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! | Rompe1 | Chit-Chat | 1140 | 03.01.2013 18:50 |
kerro mikä vituttaa | tjl | Chit-Chat | 4977 | 12.04.2012 08:28 |