![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Pitäs vähä tietää mikä se "ennestään" maali on ja saako sitä poistettua miten hyvin ainakin irtoavaa osaa.. Peltiä katossa niin ekana tulis mieleen ihan peltikattomaalikin.. Panssari AKVA niin on mukava maalaillakkin kun ei käryä ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
milläs sen sitte voi tietää... ei siitä vanhaa ainakaan mitään irtoa jos ei erikseen rupea jollain raapimaan enkä mä silti tiedä mitä se on vaika millasen palasen irrottaisin |
#3
|
||||
|
||||
![]()
No putsaa hyvin jollain, pölyyn ei tartu mikään ja kisko tuo panssariakva päälle.. Alkydin päällekkin lupaavat tarttuvan kohtuudella joten miksei pysys tuollakin.. Toki kannattaa maalata joku lämpäre ensin ja testata miten reagoipi.. Liputan tuon panssariakvan puolesta siksi kun tiedän tuon vesipohjaisen olevan ihan jees vaihtoehto sisätiloihin ja pinta on tosi kestävä.. Voittaa jotku LUJA maalit ihan viis-nolla..
Viimeksi muokannut Lerssinen : 16.06.2014 12:57 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 2 (0 jäsentä and 2 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Patrol kysy/vastaa | jubet | Tekniikka & Jutustelu | 1806 | 24.10.2024 21:23 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2013 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2193 | 01.01.2014 17:02 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2012 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 1015 | 03.01.2013 18:46 |
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2358 | 31.08.2012 20:55 |
mitä tehä patrollille ku ei käänny?? | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 21.03.2011 16:41 |