Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 14.05.2014, 20:23
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.464
Perusasetus

^- sulla on käynyt sitten ihme tuuri, yleensä pitää tehdä se tullausselvitys yms. kaikkea muuta paskaa, ja vielä toimittaa vanha osa takaisin valmistajalle/ myyjälle, tai sitten tullin henkilö tulee seuraamaan rikki menneen osan tuhoamista paikkaan "x" - ja sehän siis maksaa. Suomen tulli on niin paska lafka 1800- luvulle jämähtäneine säännöksineen, ettei mitään rajaa..


Kattelin tuolta aiemmista kuvista tuota takaiskareiden sijoituspaikkaa - eikös sulla ota ristijoustossa renkaat kiinni iskareihin, vai onko ne tarkoitus siis upottaa pyöräkoteloon "syvemmälle". Meinaan ainakin itselläni 8.8 taka- akselin kanssa 12.50" leveät renkaat (8" vanteilla, 4" backspacingiä) otti aivan hitusen verran ylänurkasta kiinni pyöräkotelon sisäreunaan, eli ei sinne iskari olisi mahtunut missään nimessä. Vai onko tuo akselisi oleellisesti alkuperäistä leveämpi? Explorerin 8.8 c- clipit poistettunahan ei levene kuin max. pari senttiä per puoli.

__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 14.05.2014, 20:46
koira koira ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 28.03.11
Sijainti: Lappeenranta/Hamari
Viestit: 357
Perusasetus

Meinasin upottaa nuo iskarit, perä on edelleen samanlevynen kuin vakio explorerissa. Aattelin seuraavaksi kokeilla joustoja renkaan kanssa, sillee et on vaan päälehti jousessa jos sit sais joustatettuu ihan tallissaki. Sit näkee mistä sipasta.

Viimeksi muokannut koira : 14.05.2014 20:48
Vastaa lainaten
Vastaus

Luokat
cherokee, expedition, jeep, venäjä, xj


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
XJ murrosremppa Dethlock Tekniikka & Jutustelu 33 08.05.2012 09:49
Ostettu XJ:n takavalo Pekka.j O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 1 10.06.2011 18:30
Ostetaan xj korotus jeepchero O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 04.10.2009 21:40
Ostetaan xj:n paisuntasäiliö kaistapää O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 02.10.2009 08:07
o: xj:n vetokoukku timppa253 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 07.03.2007 09:26


Sivu luotu: 11:12 (GMT +2).