![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Hyvät ideat ja sääntömuutokset on aina tervetulleita niin radan ku kisatapahtuman suhteen. Palautetta esiin!! Kiitokset kaikille kilpailijoille ja yleisölle jotka saavuitte paikalle minunkin puolesta ![]()
__________________
Montenegro offroad club #88 Montenegro racing 16 www.montenegrooffroad.com 6 x 4x4: 2 x LJ + SJ + BJ + RAV4 + HILUX |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Minun mielestäni järjestelyt oli varsin toimivat. Lippumiehiä oli radan varressa riittävästi, rata oli rajattu selkeästi nauhoilla ja yleisöllä oli turvalliset paikat katsella josta samasta kohdasta näki pitkät pätkät rataa. Kierrosten laskuun pysähtyminen on mielestäni turhaa, laskentakohta oli kuitenkin heti neulansilmäkurvin jälkeen eikä sillä kohtaa nopeus ole suuri. Myös öljynimeytyskalustoa näytti olevan radan varressa hyvin saatavilla. Parkkitilat ja varikko oli hyvät, samoin riitävän monipuolinen kanttiini.
Äänentoistolaitteet eivät ole ihanmpakolliset mutta hyvä lisä kyllä tapahtumaan. En usko että kustanuksetkaan olisi kovin suuret koska ei niiden nyt tarvitse olla mitään stadion mittaluokkaa. Joku varmasti tuntee jonkun kenellä on laitteet ja esimerkiksi firmat voi vaihtaa laitevuokran vaikka offiajelutukseen tai mainokseen kilpailulehtisessä. Tällainen kilpailulehtinen on muuten hyvä juttu eikä ole kustannuskysymys, siihen voi myydä pari mainosta ( tai vaihtaa palveluihin tai palkintotuotteisiin). Vaikka musta valkoinen A4:n jossa kilpailijaluettelo luokittain, katsojille hiukan sääntöjen selvennystä ja ne mainokset. |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Kiitokset minunkin puolesta mahtavasta kilpailusta. Kerrankin rata joka ei ollut liian kapea ja jossa oli hyppyreitä ja vauhtia. Tällaisia ratoja lisää. Alussa pöly oli hieman haitaksi mutta kun jono venyi asia ei juurikaan enää vaivannut.
|
|
#4
|
||||
|
||||
Offikrossia!
Hienoa että kisa tyydytty kaikkia osapuolia. Vauhdikkaalata näyttää?
Paikalla en siis itse ollut ja kun kuvia olen katsellut niin näyttää rata kovasti tasaiselta ja kantavalata. Mieleen nousi muutamia kysymyksiä? Kysymykset eivät ole tarkoitettu negatiivisiksi. Oliko isoista maastopyöristä mitään hyötyä radalla? Olisiko tuon ajannut normi katu nelivedolla läpi tai jokkis autolla? Videoita näytille!!! Hatunnosto järjestäjäille ja osallistujille!! t. Ismo Ämmä
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Ei olisi ajanut normi nelivedolla tai jokkisautolla. Pari kuvaa kerkesin kisajärjestelyjen ohella napsimaan, tässä linkki kuva-albumiin, helpompi ladata naamakirjaan massana suoraan kuin tänne. Kuvia pääsee myös katsomaan kaikki naamakirjaan rekisteröitymättömät ihmiset eikä linkin klikkaaminen edellytä yhtään mihinkään. https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=8ec56ebaa8 Kiitoksia vaan kilpailijoille sekä talkoolaisille, hyvä fiilis jäi tapahtumasta eikä yleisöltäkään ollut jäänyt roskia luontoon. Toivottavasti on ruutia järjestää tämmöset kisat uudestaankin. |
|
#6
|
|||
|
|||
|
WORRY666 Kiittää järjestäjiä ja kisaajia hauskasta päivästä!
Teknisiä ongelmia oli niinkuin muillakin, harmi kun leikki jäi kesken just kun kuski alkoi lämpeemään kisaan... Jarrut ja jäähdytysnesteet kateissa piti keskeyttää mut siihen asti oli kyl pirun lystii...Homman nimi oli rajoitinta vasten ilman sääliä... ![]() ![]() Kisan kuopus kyllä raahti polkee pajeroo siihen malliin että rajoitin paukkui!Viimeksi muokannut Patu925 : 04.05.2014 20:00 |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Kiitos meidänkin puolesta!!
Rata oli hyvä! kunnon crossia!! loppuvaiheissa oltiin aika varmoja että ei auto pysy ehjänä kun kammottava kolina etupäästä kantautuu ohjaamoon, mä meinasin jo ajaa sivuun ja mennä kattoo, mut Mika sano et aja vika ulos! No on sieltä ainakin simpukka revenny osittain irti ja panhardin toisessa päässä tuskin on puslaa enää, että eiköhän noi riitä kolinaan. Millon seuraava ja joko voi ilmoittautua!
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
https://plus.google.com/u/0/photos/1...37467386324594
https://plus.google.com/u/0/photos/1...38085983701394 https://plus.google.com/u/0/photos/1...66860563960658 pari näköjään aika huonolaatuista videoo...
__________________
WUOKSI OFFROAD |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Näyttävät loivemmilta ja pienemmiltä mitä todellisuudessa ovat. Normi vakio maasturilla ei pienellä alueella meinaa saada mäkiin riittävää vauhtia ja nopeammalla puolella pyrkii voima loppumaan kesken. Muutama mäki on melko kova,mut useemmat varsin pehmeitä,eteenkin kuivalla kelillä,niiku viime viikonloppuna oli.
__________________
Montenegro offroad club #88 Montenegro racing 16 www.montenegrooffroad.com 6 x 4x4: 2 x LJ + SJ + BJ + RAV4 + HILUX |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Heinimaan OFFICROSSI 1.3 2014 | Pörö | Tapahtumat | 163 | 06.03.2014 20:07 |
| PeMaSi OFFICROSSI/SAFARI 8.2 2014 | meroka | Tapahtumat | 9 | 10.02.2014 16:11 |
| Montenegro!!! | POUSA | Chit-Chat | 3 | 11.10.2011 20:09 |
| PäHäMa vs. Montenegro | Eetza | Tapahtumat | 61 | 28.08.2009 22:02 |