![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Kelit suosii tätä jatkojalostusta
![]()
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Toimiskohan tuommoisessa traktorin perään tulevassa hydr.halkojassa jos siihen ristihalkaisija terään tekisi vielä yhdet lisäsiivet? Halkaisis samalla kerralla useampaan osaan.. liekkö joku kokeillut?
__________________
puukko 2 |
|
#4
|
||||
|
||||
|
saattaa jäädä nalkkiin ne keskimmäiset? mutta seuraava pöllihä ne sieltä irrottaa.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
just tein ja toimii toistaisesksi.ei oo viel voima loppunu
__________________
alumiini ja erikoishitsaukset palstalaisille edullisesti. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Mistä aineksesta teit? Ilmeisesti alkup. On jotenkin kovempaa.. ainaki on siihen maliin terästä paloja irronnut? Miten isoja pöllejä oot läpi puskenut?
__________________
puukko 2 |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Reilu porrastus terille vaan, ni ei muuta ku julistaa menemään...
__________________
RUMARACING Esla T4 |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Pääsiäisenä tuli kaadettua muutama koivu pihasta. Oli ollut ajatuksissa muutenkin, mutta naapuri kun esitti huolensa, niin oikein aktivoiduin. Itse en ollut huomannutkaan, että yhtä koivua painoi viereisen puun oksa, johon sitten tuulessa hankasi. Naapuri pelkäsi, että jos hankauskohdasta katkeaa jossain myrskyssä. Oli naapuriin vielä kallellaan aika paljon, niin vinssillä piti kaataessa suuntaa varmistella.
En ole aikaisemmin nähnyt, että oksa olisi noin kovasti toista puuta hangannut! Olisihan tuo jo voinut katkeamista edesauttaakin, vaikka vielä olikin ihan terve puu. |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Pääsiäinen vierähti kämpällä. Tuli kerättyä tuulenkaatoja liiterin täytteeksi. Oli mukavaa hommaa kun kelit kohillaan ja luntakin riittävästi. Joissain paikoissa oli lunta vyötäisille asti ja osa puista vielä lumenalla mutta onhan tässä vielä kevättä jäljellä.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Turbo topicci | Mappe | Tekniikka & Jutustelu | 165 | 26.09.2016 18:31 |
| Mystinen vika samuraissa | JoniS | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 08.09.2011 11:26 |
| Rangen mystinen käyntihäiriö | rangemies | Tekniikka & Jutustelu | 29 | 24.09.2010 12:44 |
| Mystinen ABS-vika | rhm | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 13.08.2009 19:41 |
| Banaani - mystinen herkku | mikk0 | Cooking & Food | 0 | 16.05.2002 12:54 |