![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Android. Nokialainen, siis aito sellaine, oli huomattavasti toimivampi kuin tällainen ison maailman käyttöjärjestelmä. Vittu mitä paskaa! Älkää ostako androideja, jos haluatte medialaitteenne toimivan! Ihan kuin linuxia käyttäisi, samanlaista jatkuvaa säätämistä, mutta sillä erolla ettei tällä säätämisellä saa kuitenkaan toimimaan.
__________________
A-P *Muovi on saatanasta* KAIKKI ihmiset ovat mölöjä, kunnes toisin todistavat. |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Sekin vituttaa hippusen kun muija pakkas kapsäkkinsä eilen ja häipy maisemista.Vei pirulainen koiranki mennessänsä.Mutta ikänä asiat ei kummiskaan ole niin perseellään etteikö niitä viinalla saisi vielä pahennettua
![]()
__________________
J E E P just empty every pocket |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
"Alkoholi ei ratkaise ongelmia, mutta eipä kyllä maitokaan." tjsp.
__________________
Marko Nyt tavoittaa myös whatsappilla. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Kevät, onhan se aina niin mukavaa kun leskenlehdet näkyy ja nurmi vihertää..
Ei työtä, ei rahaa, ei mitään..
__________________
*Cuisvis hominis est errare,nullius nisi insipientis in errore perseverare.* |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Tämä Suomen ns. Oikeusvaltio ja EU säädökset.
Eli allaoleva linkki, http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/ar...670868000.html EU:ssahan on tavaroiden ja ihmisten vapaa liikkuvuus, no Suomen Tullihan soveltaa asiaa omalla tavallaan, sinun pitää todistaa että, tuomasi nesteet ovat omaan käyttöön, oikeusvaltiossahan, jos sinua epäillään rikoksesta, Poliisin tulee asia esitutkia, ja Syyttäjä tekee syyttämispäätöksen tai sitten ei. Tullihan taas kävelee kaiken yli, ja mikään ei estä tätä mielivaltaa, omaakin kokemusta on työn kautta tästä virkamieskunnasta, näille Merkonomeille/vast. annetaan siniset haalarit, Transporter alle, telari ja käsiraudat, parhaimmille jopa 9 mm virka-ase, niin ovat yli kaiken. Ei tuo omalla kohdalla niinkään kosketa, Etelä-Helsingin losseille n. 15 km ja saumaa vaikka joka päivä käydä, mutta tämä Suomen erityisasema kaikessa muussakin, esim autoverotus yms. Voi kun tuo Eesti olisikin vielä osa Neuvostoliittoa, ja "Tallinnan Tuijottaja" vielä matkalaisia vastassa...
__________________
Olen postimerkkeilyä harrastava reipas seurakuntanuori, jonka mielestä päihteet ovat paholaisen työvälineitä ja seksi kuuluu ainoastaan avioliittoon. |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Eikös joku tulliviranomainen valittanut juuri virontuonnin resurssien vähyyttä miksi EU,n sisärajoja pitää valvoa yleensä kun se vapaa liikkuminenkin on lakiin kirjattu.
Paljonhan sitä juomaa tuodaan kiitos päättäjien. |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Nyt harmittaa ohuelti. Ajelin Hilmalla ja ihan tässä kotinurkilla oli lapsi tulossa sivutieltä reippaahkoa vauhtia polkupyörällä SUOJATIELLE, epäröi tiensivussa ja vetää pysähtyessään pyörän kanssa sellaista pikku kiemuraa niinkuin kaatuisi. Mulla vauhtia 55. Nopea tilannearvio: lapsi tuuppaa pyöränsä kanssa suojatielle hetkenä minä hyvänsä tai kaatuu siihen. No minä jarrutan, hyvin pysähtyy vaikka on lava täynnä pöllejä.
Hidastan ja lapsi pysähtyy, ei kaadu eikä mitään muutakaan. So far so good. MUTTA. Takanatuleva autolija on liian lähellä tai nukkuu ja jarruttaa sellaisen väistöhätäpaskajarrutuksen. Ei törmää, mutta varmaan pelästyi ihan sikana koska tilanteen jälkeen seurasi pihaan ja ulos tuli rouva todella hellakoukkuna. Kuskikin ihan hiilenä ja moitti mua käsittämättömästä ajosta. Ja mä vaan koetin välttää ajamasta lapsen päälle. VITTU. Minä kun en aja suojatielle pyrkivän lapsen päälle, siinä on ihan turha takanatulijoiden kitistä yhtään mitään. Ihme populaatiota. Jotenkin Hilman peräosan täytyy olla kiihottava kun niin moni haluaa ajaa niin lähellä. ![]() Onneksi ei sattunut mitään, mutta mua harmittaa kun mulle tullaan huutamaan liikennesääntöjen noudattamisesta !
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
#8
|
|||
|
|||
![]()
Valion purkkiuudistus. Olisivat nyt etes jättäneet sen perinteisen avaustavan vaihtoehdoksi, mutta kun on tiukkaa liimaa molemmissa nurkissa. Miten pihi piimänjuoja saa sen viimeisen tipan heristettyä? Rinnuksille!
__________________
A-P *Muovi on saatanasta* KAIKKI ihmiset ovat mölöjä, kunnes toisin todistavat. |
#9
|
|||
|
|||
![]()
Aika likellä varmaan täälläkin tuo paitti että koira jää..
__________________
Kyllä tosta pääsee,jos ei kävellen ni patrollilla Viimeksi muokannut vekkipappa : 13.04.2014 22:03 |
#10
|
||||
|
||||
![]()
Rupee taas oleen nuppi melko täynnä tota työmaata.
Kauheella kiireellä yritetään jotain tehdä ja sit ihmetellään kun kaikki menee päin vittua... Johan tätä pelleilyä ollaanki tässä jo melkeen 2 vuotta seurattu, aika ruveta katteleen uutta paikkaa? |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
mikä ihmetyttää,, eli lähes vituttaa | mäksä | Chit-Chat | 1390 | 15.01.2022 19:25 |
Kiinnostaako suunnistus vuonna 2014 | sampolaattori | Tekniikka & Jutustelu | 50 | 11.02.2014 13:39 |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 | Ewerglade | Chit-Chat | 1816 | 01.01.2014 17:16 |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! | Rompe1 | Chit-Chat | 1140 | 03.01.2013 18:50 |
kerro mikä vituttaa | tjl | Chit-Chat | 4977 | 12.04.2012 08:28 |