![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#11
|
|||
|
|||
![]()
Sorry vielä topikin spämmääminen, mutta liittyy kyllä jonkin verran aiheeseen "Tallissa Tapahtuu,eli sekalaista projektia". Meinaan ne työkengät. Jalaksen naula- & varvassuojakengät on ollut pari-kolme vuotta raksa- ja pajahommissa ja edelleen on ehjät. Kenkä on kokoa 45 tai 46 ja painoa päällä satkun verran.
Muuten on hyvät, mutta pohja kovettuu pakkasessa sen verran, että on aika liukas talvella ukona. Eihän ne mitkään varsinaiset talvikengät ole, mutta kun päivän pajalla tekee hommia, niin ei siellä sisällä oikein talvikenkää viitsi pitää. Silti joutuu ajoittain poikkeamaan pihalta jotakin hakemassa tai laikkaamassa, yhtä ja toista, niin silloin tahtoo pajatennarit jäisellä polanteella lipsua. Käsittämättömän pitkät nauhat niihin oli laitettu. Piti katkaista 10cm kummastakin päästä pois, ettei jää liian pitkiä riimuja rusetin yli. Kestävät nauhat kumminkin.
__________________
Jukka |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 2 (0 jäsentä and 2 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
parturissa tapahtuu | SAMROCK | Chit-Chat | 9 | 10.09.2007 18:10 |
kärkölässä tapahtuu.. | toyota4x4 | Chit-Chat | 15 | 15.04.2007 11:11 |
Kilvetön mopo tallissa? Oonko rikollinen? | kokkolanpoika | Chit-Chat | 14 | 12.12.2006 20:42 |
NHL:ssä tapahtuu.. | SamppaFIN | Jääkiekko | 3 | 05.05.2004 14:56 |
NHL:ssä tapahtuu | SamppaFIN | Jääkiekko | 4 | 12.05.2003 12:27 |