Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 07.03.2014, 17:59
hitoy hitoy ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 15.04.10
Sijainti: kirkkonummi
Viestit: 1.779
Perusasetus

[/QUOTE]

tuota takaylitystä ei saa sitte lyhyemmäksi ku käytössä nuo vankkurijouset. jotenki tulee sellanen vaikutelma että taka-akseli olis voinu olla aikalailla taaempana, kuski istuu lähes murikan päällä [/QUOTE]

Juu ylitys on karsittu minimiin jo nyt. Takapalkkia joutuu loveemaan että riiput mahtuu elämään eli 25cm? pätkästy jo rungosta häntää. Taka-akselia kun saisi siirtää 20cm taakse ja kierteet perään niin avot. Leimalle ei vaan olisi asiaa. En tiedä onko nytkään mutta se on huomisen murheita.



Edit: tuossa vakio kopalla. Etsii kuvasta takariiput ja pistäs tuon poikki siitä niin ei olisi niin pahan näköinen kun tuo meikäläisen..


Viimeksi muokannut hitoy : 07.03.2014 18:05
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 07.03.2014, 18:18
ukkonen7:n Avatar
ukkonen7 ukkonen7 ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 31.12.08
Sijainti: Heinola
Viestit: 648
Perusasetus

Ompas muuten datsunissa pirun pitkät takajouset.
__________________
ei surulla rajaa kun suzukilla ajaa
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 07.03.2014, 18:33
hitoy hitoy ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 15.04.10
Sijainti: kirkkonummi
Viestit: 1.779
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja ukkonen7 Näytä viesti
Ompas muuten datsunissa pirun pitkät takajouset.
Jeps( Niin hyvässä kuin pahassa) . Varsinkin kun ne ei ole enää ole niin käppyrät ja on soa..Siis eihän jousi pitene soalla mutta näyttää pahemmalta. Kolikolla on aina 2 puolta..
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit


Sivu luotu: 08:22 (GMT +2).