![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Mikähän remontti nyt tulossa hilux ln110 aikasemmin kuskin eturenkaalta kuulu rouhahdus ja ei mitään kumempaa nyt sitten ääni kasvanu ja pidentyny oisko napa/laakeri ? ääntä voi verrata siihen kuin vetari ottais runkoon pyöriessään kiinni. Ääneen ei vaikuta nopeus, tien tasaisuus. Ääni hävis ainakin hetkeks kun otti napalukot ja nelikon päältä pois.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Oliskohan pronssi holkki tiensä päässä.
Samalla jos sen vaihtaa niin kannattaa kyllä laittaa myös laakeri uusiksi.
__________________
hulluilla on halvat huvit mulla ne on ilmasia |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Veikkaus että napalukko ollu kytkeytyneenä huonosti, pompannu pois päältä ja jääny sorvaamaan hahloja vasten. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Ilmeisesti msrmori tiski tavaraa ne pronssiholkit ? Paljon niillä on hintaa keskimäärin ?
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
Hae nuo vain sovinnolla marmoroidulta alueelta. muutamalla kympillä saat uudet.
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Mitä eroa on ln85 ja ln110 ohjaamolla? Onko tuo 85 se lyhyt? Bilginton tuulilasi katalogi ei tunne kun ln 85 mallin. Kai sama lasi kummassakin?
__________________
Toyota hilux 2.4 td ln 170 -99 |
#7
|
|||
|
|||
![]() 2L ja 3L huoltokirja 1990
Pannaan tännekin tämä toyota 2L ja 3L koneiden huoltokirja, 1990-
http://www.toyota4wd.dk/Teknik/J70/T...nual%202Lt.pdf
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
#8
|
||||
|
||||
![]()
kuinkakohan herkästi tuommosien pajeron syöttöpumpun saa 2l koneen kylkeen? haulla ei oikeen löytynyt toivottua vastausta. ja rupeaa hieman kyllästyttämään kun joku ruuvaannut vakio pumpun tappiin asti ja mottori jää huutamaan vedon jälkeen,
__________________
Datsuki sj410 a15+jatco 3n71b |
#9
|
|||
|
|||
![]()
Jos jollakulla on tuplajakikset paikallaan omassa hiluttimessaan niin olisin erittäin kiitollinen jos viittis ottaa mitan paljonko on väliä etummaisen ja sen takimmaisen jakiksen kepeillä?
|
#10
|
|||
|
|||
![]()
Onkos kukaan tutkinu tuota hukkaportin kellon tankoa että kuinka herkästi se liikkuu käsin ? (2LT kone ln65:ssa coolerilla) Kun tuo oma pirssi ahtaa tappivedolla 0,4 baria (imusarjalta) ja oon koittanu liikutella auton ollessa stopissa / käynnissä vähän sitä tankoa mut ei tunnu liikkuvan yhtään. Mietinnässä kävi vaa et antaako sen rakenne mahdollisuuden olla jotenkin jumissa jolloin ei ahda enempiä ? Syöttöpumpus on sinetti paikallaan säädön jäljiltä. Jos kunnossa niin mikähän olis helpoin konsti pikkusen nostaa ahtoja (johki 0,5-0,7 tienoille ? Ahdin tuossa ct20 ja siin tangossa ei näkyny mitään säätömahdollisuutta.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 11 (0 jäsentä and 11 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
hdj`iin joudet l´j 70´seen käykö?? | henteri | Tekniikka & Jutustelu | 20 | 02.03.2008 20:02 |
LN 65 Hiluksiin korotus jouset? | -Ville- | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 20.02.2008 21:15 |
käykö HDJ:n jouset LJ:hin? | Jari_M | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 23.05.2007 20:24 |
M: HiLux LN65 jouset+muutakin, JOUSET MYYTY! | A45 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 25.04.2006 18:14 |
MISTÄ UUDET JOUSET BJ40:seen =>Käykö Hj 60 jouset? | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 03.12.2004 21:34 |