![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Mulla olis myynnissä nissan terrano2 -01 . 2,7 tdi automaatti, ilmastointi,cruise. Ajettu 240th. Toiminut mulla aivan loistavasti arkiautona/jahtiautona. Itsellä etsinnässä halvempi peli kun tässä työttömänä on tullut oltua jo hetkenaikaa.
__________________
"Vaikka minä vaeltaisin pimeässä laaksossa, en pelkäisi mitään pahaa, sillä minä olen pahin pimeys laaksossa" |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Ei ole pakko olla diesel, ei ole oikeestaan minkään sortin kriteeri. Paitsi jos kulutus on sen dieselin myötä huomattavasti pienempää kuin bensana ja silti hankintahinta on kohtuullinen. Noita kilometrejä tulee niin vähän, että se dieseli pitäis olla sitten ehdottomasti pakettiautona. 2.7 mersun motti menee budjetista ulos ihan väkisin, sekä jeeppinä että mersuna
Eikä sekään viaton kone ole, suutinjumppaa niissä on ainakin. Nuo 3.1td jeeppi ja 320 bensa-ml valikoitui noista kyseisistä mallisarjoista puntaroitaviksi hintaluokkansa vuoksi. Noin äkkiseltään aateltuna taitaa olla niin, että 3.1td-jeepin viat on suuri osa hyvinkin "missiokriittisiä" ja arvokkaita, kun taas bensa-ml:n viat enemmän sellasia "harmillista pikkukiusaa" ja "laitetaan kun ehditään" luokkaa. Vai onko ml:ssä joku tyyppivika, joka on a) arvokas laitettava ja/tai b) tehtävä kokolailla per heti? Rahapussissa ei ole ylimääräistä painetta, joten sellanen pelihän se tarvis löytää, että ei tarttis koko aika jotain ropata (ainakaan mitään arvokasta). |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Ei semmosta kulkuneuvoa olekkaan missä ei mitään ole. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Mites joku tällainen: http://www.nettiauto.com/suzuki/grand-vitara/5734492
Taattua japsilaatua, eli ei tarvii koko ajan rassata Maantiellä pirun hyvä ajaa ja kunnon kokoisilla renkailla menee auraamattomilla teillä ketjut päällä ihan riittävästi. Malliyksilö on tiisseli ja paku mutta sinun ajokilsoilla kannattaa tosiaan miettiä bensakonetta.
__________________
Tumpula Racing Team |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Tumpula Racing Team |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Ja ketjut ihan varmasti korvaa sen painon tuoman pitoedun... Joskus aikaan ajeltiin ketjutetulla pystylamppumesellä auraamatonta metsäautotietä, muuten ei mitään mutta vähän väliä aina piti pysähtyä lapioimaan konepelti tyhjäksi että näki eteen. Hilulla olisi ollut kulku jo vähän niin ja näin, silloisella Jeepillä ei olisi päässyt vakiorenkuloilla.
__________________
Joku tahtoo vaihtaa nimeään, jos se siihen jää tiedetään, Se joku tahtoo olla ihminen, Minä en! Timo Rautiainen & Neljäs sektori |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Pajerota hankkimassa... | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 10 | 22.09.2009 00:59 |
| Perämoottoria hankkimassa. | Rekisteröimätön | Chit-Chat | 9 | 23.08.2009 20:10 |
| Rangea hankkimassa?. | fomoko | Tekniikka & Jutustelu | 20 | 07.03.2009 22:28 |
| Samuraita hankkimassa | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 19.01.2009 12:19 |
| Koppimopoo hankkimassa | Nerd-O | Tekniikka & Jutustelu | 28 | 19.03.2004 15:06 |