![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#5
|
||||
|
||||
![]()
^- Tuo on muuten niin harvinaisen kypsää, kun on käsittämättömiä rakoja mihin ei tavallinen työkalu mahdu ja/ tai tehdas suunnitellut niin että vain erikoistyökalulla tai pellepeloton- tyylillä irtoaa..
Itsellä piti Jeepissä saada kiskottua ulosvetäjällä sektorivarsi pois simpukasta. Ulosvetäjä kyllä mahtui kohtalaisesti, mutta omat työkalut ei riittäneet. Joten lainasin työpaikan konekorjaamolta (missä mm. työstetään vetomestareita, 80t konttikurottajia, -lukkeja, yms.) kaksivartisen isoimman ulosvetäjän mikä väliin mahtui - ja se meni poikki ![]() Minkä putiikin vetarit on? Ainakin kaikki cromo- vetarit mitä on omiin amerikanihmeisiin ostanut, on olleet tarkemmalla sovitteella kuin alkuperäiset. Ehkä vain jenkit ei osaa mitoittaa kaluja oikein japsiautoihin? ![]()
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Toyota HJ 61 etuperäremontti | spede80 | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 14.08.2013 16:43 |
Myyty Lähti pois... | metsienmies | O/M/V Muut | 4 | 29.09.2011 23:11 |
Myyty lähti maailmalle... | metsienmies | O/M/V Muut | 10 | 09.10.2010 10:59 |
hdj:n etuperäremontti | tjl | Tekniikka & Jutustelu | 12 | 04.06.2008 16:10 |
Buick lähti | Ex_inkkari | Chit-Chat | 1 | 02.02.2008 23:18 |