![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Eiköhän noita nyt löydy monestakin kaupasta ja kokovalikoimaa kanssa, tyyppejä on 2, sähköllä auki tai sähköllä kiinni. Vaikka ihan paikallisesta LVI liikkeestä käyt kysymässä. http://www.danfoss.com/Finland/Produ...0b23811aa.html
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Kysyjä taitaa tarkoittaa 3-tieventtiiliä jotka on aika paljon harvinaisempia. Noista normaaleista mankkareistajan saa rakenneltua kolmitien kun ostaa virrattomana auki ja virrattomana kiinni mallit ja kytkee tulevat yhteen .
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
3-tie venttiileitäkin on eikä pahan kaliita, ohjauksen teko noihin saattaa olla arvokkampi. Kaikki 3-tie venttiilit ei myöskään sulje kokonaan.
Taisi viimeksi hommamani 3-tie maksaa alle 50 eukkoa, koko tosin 11/4" ja ilman toimilaiteta. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Magneetti | helmapelti | Tekniikka & Jutustelu | 29 | 28.03.2013 22:16 |
Myyty 12V 3 tie ilmaventtiili | tonnisata | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 03.06.2012 21:00 |
Magneetti | PL | Chit-Chat | 2 | 20.06.2011 11:00 |
Ostetaan sähköohjattu 3-tie venttiili (paineilma) | Jani E | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 23.10.2010 10:12 |
Myyty magneetti venttiilipöytä | akp | O/M/V Muut | 0 | 02.02.2010 20:48 |