Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 22.01.2014, 14:25
Temutin Temutin ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 02.12.11
Sijainti: Lahti
Viestit: 1.125
Perusasetus

mä nyt päädyin tohon jeeper:rin ehdotukseen ja hain tollasen misoni unicyl-pullon.. päivän hinta oli 290e sisältäen putelin ja kaasun.. 70e sano vaihto hinnaksi..
40e makso säädin-vena.. ja tää HR-service lahti.

päädyin tohon oikeestaan sellasen kummituksen kautta, että se hiilaripullohan voi mennä hylkyyn vaikka seuraavassa katsastuksessa tosin vasta 10vuoden päästä, mutta tästähän pitäis saada jotain rahnua vielä kun tän myy etiäpäin tms.. (hullulla halvat huvit..)

just vaihdoin myös 5kg 0.8mm lankakerän niin saa vähän samalla seurattua miten toi riittää..
ilmeisesti pystyy tuolla seos kaasulla vähän pitää pienempää virtaustakin..

10l pullossa sanottiin olevan 2000litraa kamaa eli 10l/min ni se ois reilu kolme tuntia..

ja hiilarissa se oli muistaakseni 6kg pullossa 5 tuntia.. samalla virtauksella..

karkeita laskujahan nuokin ovat..

käytössä se sitten selviää parhaiten.. eikä näissä ilmattees pääse kuitenkaan vaikka kuinka yrittää..

Joo alustaa on sen verta suunniteltu, että nelilinkkiä taakse ilman panhardia ja jakari alustaa eteen tietämättömillä jousilla toistaiseksi vielä.. tarkoitus saada tota koria kunnostettua vähän ennenkun laitan rungon pätkät takaisin.. sen jälkeen yritän väkästellä taka-akselin paikoillee kun on paremmin tilaa ja sitten vasta kasata tuo perä takaisin..
onhan tuota hommaa, mutta kaippa se palkitaan jossain vaiheessa..

meikäläinenkään mikään himo-offari ole ainakaan vielä, että tuo varmaan tulee ens hätään ihan ajoon vaan.. kai

vertailu kohtaa ei hirveesti oo vakio hj:hin, pari kertaa ryskytetty Slayerin ex 61 menee ja samalla vekottimella ajettu tiellä..
kyl siitä varmaan kannikkaan jäi joku muisto, että saa nähdä kuinka toimiva/huono tuosta alustasta sitten tullee..

Välityksien puolesta pitäis ainakin mennä parempaan suuntaa kun sai tuon jakolaatikon välitettyä ja tuli myös haettua nuo 4.11 perät jotka menee varmaan nyt ainakin aluksi ihan kitka versioina molempiin päihin, ellei jostain rahaa sattuis ilmaantumaan palalukkoo taakse.. tai saati 61 murikoihin...
moottoripyörä kuumettakin rupes pukkaa kun kevättä kohti mennää ja vielä kun on työtön niin raha on vähän tiukassa.. sillä mennään mitä on ja mitä saa edukkaasti
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään Osina hj 61 ja hj 60 Nyt lähtee halvalla! kauhanen O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 36 29.11.2011 10:01
Myydään hj 60 akselit ja hj 61 lukko murikat jeppe__ O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 04.07.2009 14:53
Myyty Käyttämätön timbertech-vinssi ja 60" hi-lift ja käytetyt hj 60 iskarit khp78 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 6 08.05.2009 19:44
FJ 60 / 62 VERSUS HJ 60 / 61 , 4" korotus Houjou Tekniikka & Jutustelu 4 03.03.2008 18:10
M: Hj-60 -82 3 hlö ex-jollapaku + Hj-60 kori MakeO O/M/V Muut 16 02.07.2006 01:40


Sivu luotu: 17:08 (GMT +2).