![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Mun tarvii käydä kattomas...
Vanhassa patussa oli alla Vanteena16"x6,5" ET -30 TSL Q78-16LT. Mitattu korkeus 88 cm, leveys 27 cm. Ja ne raapi kanssa takana mut ei mitenkään häiritsevästi. Halkasijaltaan ton suurempia mulla ei oo ollut patukassa, luulis että isompi ottaa enemmän kiinni mutta saahan sen pelattua et:llä
__________________
"Pitkän päälle Datsun" (epäiltiin kondomi mainokseksi) Viimeksi muokannut Rolpatti : 17.01.2014 15:55 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
38,5/15-15 boggeri ei ainakaa vakio koteloon raapinu soa:lla ja olikhan 6 vai 7 senttii koppaa nostettu..
Edit; ja vanteina jotkut ehkä -44 10' + bl.. |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Maalaus harjoituksia jatkettu. Työt meinasi haittaa harrastuksia mutta eipä huolta kun viikon tuuraus loppu ja taas vailla duunia..
nyt taisi väri osua juuri nappiin. Purkkiin meni valikoidut ainesosa ja sekoitus perään. eli ite sotkettu väri ( 6 kpl värejä ) ja kolmen eri maalin sekoituskin vielä. Labratestit näytti vihreää valoa tälle seko mixille joten uskalsin ruikkia konekammarin valmiiksi. tästä lisää kun maltan mennä koneelle tästä ( maalin kuivumista on nääs ilo seurata ) .
|