![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
NO perskeles ku koittanu mahollisimman rumaa tehä ![]() ![]()
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
pitäs käydä välillä vähän koe ponnistaa tätä?
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Älä janne hätäile!! antaa välillä olla halli ruusuna
![]() ![]()
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Tarpeeks kun taas tullu mietittyä ni otin rälläkän köteen ja pikkasen luovuuttakäyttäen rupesin touhuilemaan
![]() ![]() ![]() Aikani rälläköidessä totesin että nyt se mekaaninenvinssi ei enää tule "metriä" keulan yli vaan asettuu kivasti runko palkkien väliin ![]() ![]() Vieläkun saa kaiken parsittua kasaan ni pääsee tekeen puskuria eteen ,mut ei nyt hoppuilla ni saa motivaation pysymään ![]() ![]()
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Hyvältä näyttää. Joo ne o pirullisia nuo leikkaavat koneet, minuutin puuhastelulla saa puolen vuoden rojektin aikaseks.
__________________
Menkää te eellä mä jään tähän katteleen |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Jotain saatu aikaseks....
Puskuri saatu valmiiks johon vinssikin tuli kiinni Rungon poikittais palkki pitäs loihtia vielä jonnekkin missä se vaan mahtuu oleen ni sit pääsis keulan niputtaa kasaan ![]()
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Puskin on jo saatu keulalle pikkasen vielä hipistelyä niin ehkä se sit kelpaa ainakin ielleen..
Vinssii pitäs vaijeri hommata ja asentaa kerdaani... etuakseli pitäs puottaa pois ja muokata korvakkeita jos sitä nyt vaan jaksaa jossain vaiheessa ![]() ![]() Tommonen "maskotti " oli ilmestyny peltiin ![]() ![]() ![]()
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Pajeron räpellystä | Mik_ | Maasturiprojektit | 4 | 03.08.2012 20:41 |
| Myydään Osina hj 61 ja hj 60 Nyt lähtee halvalla! | kauhanen | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 36 | 29.11.2011 10:01 |
| m: hj 45 projekti, disco -90 ja muuta -HJ MYYTY- | samik | O/M/V Muut | 4 | 24.05.2005 16:58 |
| bertan tai hj 60 vinssin asennus hj 61:seen? | OffBeast | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 13.03.2005 19:46 |