![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Helmapalkki oli muistaakseni 100X40 ei mitenkään älyttömän paksulla seinämällä. Tölkkikuvassa on vakio jouset, tosin vääntösauvat aika tiukalle väännetty. tänään meinasin niitä löysätä. Alle tulee 33"x12,5x15 renkaat ainakin näyttäs sopivan alla hyvin pyörimään kun isonsin nuo pyöräaukot. Tosin noilla 10" leveillä vanteilla tulee 4cm korilinajan ulkopuolelle ja liukuovet ei sovi aukeamaan kuin 30cm. tämä vaikeuttaa myös jonkin sortin levitysten tekemistä. Pitäs jonkun viisaan kertoa että mitenkä saisi oven siirtymään ulommas ovea avatessa. Edessä pyöränaukon isontaminen olikin hieman isompi homma kun joutu noista ovistakin ne isontamaan. No ei tule mikään näyttelyauto eikä mikään äärimmäinen offroad peli. Enempi tälläinen maastokelpoinen retkeilyauto perheenkanssa matkusteluun. Tuli käytyä äskettäin tuolla Kreikassa ja siellä ihastuin noihin avomallin Suzuki maastureihin. Sellaisen vielä hommaan kesäautoksi. ![]()
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Niin ja tuo toisen Delican hain varaosiksi. venttiili oli pudonnut moottoriin.
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
Rupeshan se Delicakin taipumaan. Vääntösauvat vaan aikalailla vakio asentoon, ja lehtijousista se paksuin alin lati pois. Nyt tosin nuo 33" raapii sisälokariin eturenkaan takana.
Niin ja se helmapalkki olikin 80X40 |
#4
|
|||
|
|||
![]()
mikset tee tuningmuodikkaasti ns lokinsiipiovea? eli yläosastaan saranoitua?tai saranoi sivusta,mahtunee senjälkeen aukeamaan..
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
Jakis huutaa panssaria.
__________________
Teoria on sitä että kaikki tiedetään mutta mikään ei toimi Käytäntö on sitä että kaikki toimii mutta kukaan ei tiedä miksi Meillä teoria ja käytäntö ovat sekoittuneet siten että mikään ei toimi ja kukaan ei tiedä miksi! |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Panssarointia tulossa keulaan ja alle. Täytyy vain saada nämä perusasiat kuntoon ensin. Sitten kehitellä helposti pois otettavat panssarit. Keulan teko vain odottaa vinssiä. Pitäs vaan keksiä mistä sen ostaa edullisesti.
|
#7
|
|||
|
|||
![]() |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Näistä mitään tietämättä, olisiko tuo vinssi mahdollista asemoida esimerkiksi jalkatilaan / lattialle (runkolle?) etupenkkien taka? Painopiste olis parempi kuin vinssin ollessa metrin päässä renkaista keulalla ja keulan mahdollisesti tökätessä ojanpenkkaan, ei tarvisi kaivella vinssin vipuja mudasta. Vaijeri vaikka hytikkaputken sisällä keulalle...
__________________
-Jyrki- Tietä käyden tien on vanki
Vapaa on vain umpihanki (A.H.) |
#9
|
|||
|
|||
![]()
Kyllähän tuo olisi oikotie onneen, mutta se käytännölisyys jossain ostoskeskuksen parkkipaikalla kun noita lapsia nostelee kyydistä pois katoaisi täysin. Vaikkei noita lapsia ole kuin kaksi niin sisustus on tarkoitus pitää aikalailla orkkiksena. Eli 8 paikkaisena.
|
![]() |
Luokat |
delica, mitsubishi, offroad |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 11 (0 jäsentä and 11 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty Mitsubishi Delica L300 4x4 2.5TD -92 | Saimon | O/M/V Ajoneuvot | 6 | 10.10.2011 08:16 |
Ostetaan Mitsubishi Delica/L300 4x4 vilkku/valoviiksi | awd | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 21.09.2011 09:35 |
Myydään Mitsubishi Delica (diesel) vm.-92 | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 5 | 26.04.2010 09:44 |
Myydään DELICA 4X4 | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 22.02.2009 19:49 |
Myydään Mitsubishi L300 4X4 2.5 TD (Delica) | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 24.09.2008 13:11 |