![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Hyvähyvähyväää... Alkaa vähemmistöäkin tulemaan kaapeista esiin ![]() ![]() ![]() Mitän muuten tuolla sulakerasiassa olevat POLIISI ja SIREENI nastat mahtaa olla? Ei noin komeaa polliisi autoa olekaan näkynyt ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Mutta joo, pitihän tämä laittaa näytille, jos täältä vaikka tarttuis sitä maastossa selviytymistä Bonoonkin. ![]() Lainaus:
Joka paikasta on tähän asti päästy pois omin voimin, vaikka edessä ei ilmeisesti ole lukkoperää ainakaan vakiona eikä ilmeisesti ole jälkiasennettukaan. Poliisi ja sireeni oli joko siihen Kapro-hälyttimeen liittyviä, tai sitten silkkaa hupia varten? ![]() Joka tapauksessa jonkun ex-omistajan jippoja, jotka oli revitty piuhojen päistä pois kun auto mulle tuli. Woemaahan tuo perkele kaipaisi kipeästi lisää. Korin nylonkorotus tekis mieli nyppästä helv*ttiin, kun toi näyttää omaan silmään ihan kaatumatautiselta norsulta. Helpottaahan toi about 5cm:n korinkorotus toki rungon ja alustan pesua, kun savikikkareisiin pääsee nyt mukavasti käsiksi.
__________________
[ ][ ]=TOYOTA=[ ][ ] |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Jos ja KUN noi nylonit nyppäsee pois, pitää miettiä mitä teen lisätankille, kun se ei mahdu luultavasti enää olemaan paikallansa päätankin ja jakiksen välissä. Tankin lasku mahdotonta, koska ottaa silloin jakikseen ja takakardaaniin kiinni. Ehkä senkin ottaa pois, vaikka onkin ihan fiksusti toteutettu: vivusta vetämällä syöttää bensat päätankkiin erillisen ulkoisen bensapumpun voimin. Lisäksi pitää vetää pakoputki uusiksi. Nyt putki tulee vänkärin puolen takarenkaan eteen korin ja rungon välistä, eikä mahdu tiputuksen jälkeen kiemurtelemaan samaa kautta.
__________________
[ ][ ]=TOYOTA=[ ][ ] |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Koska vanha vesipumppu rupesi jurisemaan pahapäisyyttään, löysi FlowKoolerin high flow vesipumppu kodin pikkulohkon edestä:
NP208F jakiksen räjäytyskuva: Tällaisia ja vähän pienempiä jousen palasia oli jakolaatikon sisällä: Jakiksen takapuolikas ja uusi "donitsimagneetti". Vanhalle magneetille kävi perinteikäs "mikäs v***u se tämä on?!" ja samantien putosi näpeistä betonilattialle ja tuhannen päreiksi. Onneksi Jamantista löytyi uusi hyllystä. Rear output shaft romuineen. Valmiina laitettavaksi paikoilleen. Noi muoviset sininen ja valkoinen nopeusmittarin(?) ja minkä(?) rattaat on ihan hemmetin hauraita. Saas nähdä porsiiko. Jakolaatikon ketjun numero: Planeettapyörästön ihmettelyä: Kävin maalaamassa kilikalilla keulan kromiosat mattamustaksi. Ah, johan helpotti perkele! Kiilsi omaan silmään ne happettuneet muovikromit ihan liikaa. Ulkonäkö muuttui astetta kiukkuisemmaksi. Saas nähdä pysyykö. Kokeilin ensin kovasti kehuttua Plasti-Dippiä, mutta peittävyys kahdella purkillisella oli aivan käsittämättömän huono (mattamusta). 2 purkkia riitti juuri ja juuri ajovalojen kehyksiin. Dippailut dippailtu eikä enää tule mun autoihin laitettua.
__________________
[ ][ ]=TOYOTA=[ ][ ] |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Katsos paremman luokan autoissa on puskurit vakiona mustat
![]() No joo, spämmiä. paremmat ne on mustana kun kauhtuneet kromit, pysyykö maali kormin päällä ihan ilman apukeinoja ?
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Hahah, no joo tää onki vaan Ford. Tehty tyttömäisille lehmipojille.
![]() Broke Back Mountain -kortti vedetty pakasta. Vaan ei sentäs, XLT varustetasollekin sai ilmeisesti vaikka kuinka monta eri keulan väriä. Oliskohan ollu musta, kromi, harmaa ja hopea? Vedin pohjille jotain perus kilkankalkkaa harmaata pohjamaalia, väliin pari kerrosta vannehopeaa kokeilun vuoksi (joustavampi pinta välissä?) ja sitten neljä kerrosta mattamustaa ja päälle pari kerrosta mattalakkaa. Kaikki tosiaan kannuvärejä. Tuskin pysyy, mutta ennätinpä ainakin "myyntikuvan" ottaa. ![]()
__________________
[ ][ ]=TOYOTA=[ ][ ] |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Ostetaan 1984 ford f350 takalehdet | big j | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 11.09.2012 20:57 |
Myydään ford bronco | masaimies | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 28.07.2008 20:22 |
Ford Bronco XLT 1984 3.3l Turbo Diesel | BlackZ | Maasturiprojektit | 26 | 13.03.2008 19:45 |
O: FORD BRONCO | O/M/V Muut | 1 | 01.12.2005 19:16 | |
ford Bronco | vilusilma | Chit-Chat | 0 | 03.11.2005 21:55 |