![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
Leimaan?Onkos tuo mahdollista saada leimaan tuolaisena? Että ei tarvi rakentaa "alleajosuojaa" taakse??J os on, niin ehdottomasti leimaan sitten. Tikapuut mukan jotta katsuri pääsee kyytiin, vai joko on köysitikkaat kuskin lattiaan ruuvattu. ![]() Otappas kuva jossa immeinen seisoo viäressä, niin saa todellisen käsityksen korkeudesta. Tippa tulee ihan varmasti offimiehillä housuun kun ton maastosa kohtaa!!! ![]() t. Ismo Ämmä
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Järkyttävän hieno peli!!! Taka-akselia vois siirtää 10cm taaksepäin, sais jättökulmaa pienemmäksi. Ja toi voi nostaa etutassuja jo suoralla maalla kaasunpainalluksesta
Napoihin 2" spacerit niin saa jalat hiukan leveämmälle, seisoo tukevammin
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Onhan siinä laitetta
vähän sellainen mudtruck tyylinen ratkaisu...
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Nyt kyllä kohta pitäs jo saada kunnon testivideo materiaalia maastosta. Ja ympyräsuditus videokin olis legendaarista ![]() ![]() ......niin että koskas niit vois olla nähtävillä???![]()
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Joo kyllä se pitää tapaninpäivänä lähtee savonrannalle. Pitää itekin yrittää kuvailla menoa :-)
Ja näkee samalla naamoja ketkä tiälä kirjoitteloo.
__________________
"I love to drink beer, I need one bottle a beer a day" |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Tämän auton korkeus mittauksiin vois melekeen hyväksyä litran tölkit niin sais muut tasotusta
Hieno peli! Mukava olis törräyttää jätskikiskalle ja vaikka tarvittaessa yli siitä
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
LÖYTÖKYLÄN OFFROADIN ajotapahtuma on torstaina se oli alun peräinen tavoite toivotaan et siellä olisi jollain kamera mukana joka osaa videon ladata.
__________________
Tuossa olisi muuten varma reitti!! |
|
#9
|
|||
|
|||
|
Sano muuta kun olisi aloittaisa projektia ymmärtänyt saman kun lehtijouset kääntää toisin päin ni akseli on noin kymmenensenttiä taaempana ei tarvitse uusia kuin pohjaan lyöntikumien paikka ja kardaani mut se menee muutenkin uusiksi. Se muutetaan kyllä ennen uutta kardaania.
__________________
Tuossa olisi muuten varma reitti!! |
|
#10
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Itse olen jalka/nilkka vikainen ja yleensä siitä johtuen tähän harrastukseen höyrähdin kun ei enää pysty kelkalla tai mopolla harrastamaan...tikapuut olisi hyväksi. En tiedä siitä leimasta tulevaisuus näyttää noin kuukausi takaperin hain erikois lupia ja onhan meillä töissä tälle autolle oikeastikkin työ ajoa. ![]()
__________________
Tuossa olisi muuten varma reitti!! |
![]() |
| Luokat |
| ahdin, blazer, hirviö, irok, portaali |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Jeep Wagoneer -78 "Loweer" MYYTY! | ImacInnes | Maasturiprojektit | 88 | 25.06.2016 00:33 |
| Myydään blazer 78 "kaalimato" | cvy | O/M/V Ajoneuvot | 13 | 20.04.2011 00:02 |
| Myyty Toyota BJ-40 -78 "EVO II Hippo" | kivinen | O/M/V Ajoneuvot | 15 | 30.12.2010 19:07 |
| Myyty Garret TA-51 66/78 "uus" 330 euria | Turpo-Urpo | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 02.06.2009 15:11 |