![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
Jos sitä Jussin vinssiä meinaat ni riittäähän se. ![]() ![]() ![]() ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
täytyy huomenna kysyä kuinka nopeaa runvan saa hommattua. rokin sais parissa päivässä. eipä sillä ole niin väljä kuinka nopeaa vinssi kelaa kun joskus harvoin sitä tarvitsee. pää asia että jaksaa vetää patrollin irti.
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
Hiluxissa 10000 megapikkelsin Rock on takana. Nopeus ei ole vahvimpia puolia tuossa, mutta ajaa asiansa.
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
#4
|
||||
|
||||
![]() vinssi
Tabor 12k.hinta laatusuhde kohtiillaan.siiheen saa varaosiaki.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Mulla oli edellisessä patrollissa rockki, toimi hyvin. On sillä vedetty isojakin autoja. Nykyisessä samoja rockeja 2 kpl.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Rock Rock
![]() kohtuu hyvin väärinkäytöt Rollerin "entisen" maastobussin" keulalla... RC-12000 malli jaksaa vetää orkkis vaijerin poikki. Pajerossa mulla oli RC-10000 malli. Ärsyttävän hidas, mutta kyllä sen kanssa pärjäs. Toi 10000lbs on vaan liian pieni vinssi tohon GR Patrollin keulalle. Osta suosiolla 12000lbs vinssi. |
#7
|
||||
|
||||
![]()
nyt on 12000lbs roki patrollin nokalla. eilen tuli vinssi ja tänään laitoin sen kiinni. nyt pitää ajaa varmaan jumiin ja testata sitä.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
gr:ään 12ht kone | gr patrol | Tekniikka & Jutustelu | 18 | 11.12.2012 22:51 |
Ostettu GR:ään Laturi | _Jape_ | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 15.08.2012 16:13 |
Ostetaan O: kuormaventtiili gr:ään. | cossieboy | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 19.02.2009 11:55 |
GR.ään tuulenohjaimet?? | tossu | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 10.04.2007 16:49 |
O: GR:ään tuulenohjaimet etuikkunoihin?? | tossu | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 30.03.2007 14:32 |