![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Miä oon ihan huippu ebayn käyttäjä. Muutaman kaljan jälkee sielt löytyy tosi paljo kaikkee tosi siistii. Parin viikon päästä ku tavarat tulee on sit kiva funtsailla et mitähän tääki paketti pitää sisällään.
__________________
Toyota RJ70 -89 Toyota HDJ80 -92 - Eastcoast Offroad ry - |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
En miä kyl ehkä uskallakkaa opetella sen käyttämist.. Parin kaljan jälkee tulee osteltuu ihan riittäväst kaikkee tyhmää näiltkii sivuilt mitä osaan käyttää.. Esimerkkinä nyt vaikka tää topicin auto.![]() ![]()
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Eikä oo mitää hajua mitä on tilattu
__________________
Teoria on sitä että kaikki tiedetään mutta mikään ei toimi Käytäntö on sitä että kaikki toimii mutta kukaan ei tiedä miksi Meillä teoria ja käytäntö ovat sekoittuneet siten että mikään ei toimi ja kukaan ei tiedä miksi! |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Sielu hyppäs takasin tonne.. ![]() Kiitoksia Lauri ja Teemu. Huomen vois yrittää saaha sen jo käymääkii..
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Tänään olikii hirmusen touhukas päivä.
![]() ![]() Konehuoneessa alkais olee vesilinjoja+laturia vaille kaikki paikoillaan. Ja mikä parasta, SAVUT on otettu. Eli kone on käyntikunnossa ja öljynpaineita on noin kaks kertaa enemmän ku ennen remonttia!![]() Ei kyl uskois ku ihan itte tein.![]() ![]() Innostuksissaa kasailin sit kaik keulan pellitkii jo paikoillee ja aloin jo uskoma et sehän saattas vaik joskus kasaantua. Jäähyttäjälle nypelsin vähä kiinnikerautoja et sais sen jollaa ripusteltua noihin kaariputkiin kiinni.. Onneks on koko talvi aikaa rakentaa. En meinaan saa tota ees ulos tuolt tallist ennenk kaveri tekee yhen rj:n pois tieltä.![]()
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Näyttääpäs hyvältä ku on toi puhas kone tuol paskases konehuonees..
![]() ![]() Tehostajan lauhutin muutti tulevan laturin tieltä tohon.. ![]() Muistaisko joku kumpi simpukassa on paine ja kumpi paluu..? Siis ei noissa kuvassa näkyvissä vaa niis mitkä tulee tehostajalta..?
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
On tääkii sen verran edistyny et uudevuoden aattoiltan YnD:n kans laitettii turvakaaret takasin paikollee..
Jotain mystistä oli ehkä tapahtunu ku oli melkosen tiukat venytellä paikoillee.. Yks räikkäliina meni poikki ja migist loppu kaasu kesken kaiken mut on ne nyt hepeillä kiinni siel.. Latexi lupas tulla puikkokoneel joskus pikku pirkassa hitsaamaa ne kunnol kiinni.. Pitäs käyä ostelees putkimutkia et pääsis tekee niit perkeleen vesilinjoja.. Ei vaan vois juurikaan vähempää kiinnostaa toi paskaläjä.. Nii ja se saatanan laturikii viel perkele puuttuu.. Tuntuu ettei toi romu liiku saatana enää ikinä..Ostaisko joku vai lainataanko voimalinja yhteen ladoga-kilpuriin..?
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty Pätkä Patrol -82 3300€ (vaihdossa kelpais 110 Hilux tai joku muu 4x4 pickup ) | bluevan | O/M/V Ajoneuvot | 21 | 06.05.2010 07:51 |
| Patrol vs Pickup | välijäähdytin | Tekniikka & Jutustelu | 26 | 12.02.2010 13:25 |
| Myydään patrol pickup | jussukka85 | O/M/V Ajoneuvot | 11 | 13.01.2009 19:46 |
| VW pickup | Nerd-O | Chit-Chat | 1 | 24.09.2008 12:40 |
| M: patrol pickup 3hlö paku | junnu78 | O/M/V Ajoneuvot | 6 | 21.05.2007 21:41 |