![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Joo säädin kaasuläpän sillee että aukee kokonaan. Ja sammutin on vaijerilla.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Eihän vaijeri jää kantaan? Jos liian kireällä niin vähentää syöttöä.. itte aikoinaan patrollissa ruuvasin syötöt täysille ja sit otin sammuttimen vaijerin irti ja vedin sammuttimen niin tappiin "auki" päin ku sai. eli vastakkaiseen suuntaan ku sammuu, niin sain omani ahtaan vaparipumpulla riittävästi n1,5. Joku sano että toiseen suuntaan sammuu ja toiseen olis pakkosyöttö tjtn. En tiä onko näin viisaammat korjatkoot..?
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Se on pakkosyöttö toiseen suuntaan.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Painin ihan saman ongelman kanssa. Viellä ennen kun auto laitettiin atomeiksi viellä ei ole päästy ongelmaan paneutumaan uudestaan mutta luulisin että soppa ei riitä enkä oineen tiä millä sen sais riittämään pakkosyöttö ruuvattu täysin auki ja pakotettu mekaanisesti päälle silti max ahdot 0.8 miettinyt jo hj:n pumppua tohon. Tai sitten jos tuosta pumpusta jollain kikka kolmosella sais viellä lisää tavaraa kaiken järjen mukaan en vaan jaksa uskoa että tuo vaparin pumppu voi olla noin hengetön mitä se mun osaaamattomissa käsissä näyttäis olevan.
__________________
Tatsuni on mun ratsuni |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
) ni GT32 garretista ainaki 1,2bar.. Ja voimanpaskaa tuntu olevan..
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Turbon pumppu se on hj 61sessäkin ja isommilla elementeillä. Mut tosiaan viellä ei ole ollut kun ajatus asteella. Tuntuis että tolla vaparin pumpullaki sais paineet kilon paremmalle puolelle
__________________
Tatsuni on mun ratsuni |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Mahtaakos suutinkärjet vaiuttaa kuinkapaljon... kyllä mulla ainakin vaparin pumpula ja turbon pumpulla oon saanut ahtamaan yli 1bar.. tossa kun kuunnellut ja joskus itsekin kokeillut niin vaikka pumppu kuinka tapissa niin ei tuu voimapaskaa ja ei jaksa ahtaa. Liekö ongelmana sitten kulunut pumppu?! vai onko siirtopuolella ongelma?
__________________
"Pitkän päälle Datsun" (epäiltiin kondomi mainokseksi) |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myydään Offi-auto/kilpuri | rekmik | O/M/V Ajoneuvot | 18 | 27.01.2013 18:14 |
| Myyty offi auto | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 26.09.2009 19:12 |
| eka auto hj... termari ja lämppärin kenno hukassa | Tekniikka & Jutustelu | 10 | 27.12.2007 01:43 | |
| o: offi auto | O/M/V Ajoneuvot | 8 | 06.11.2007 13:23 | |
| ostetaan offi auto | O/M/V Ajoneuvot | 5 | 21.09.2007 15:53 | |