![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Ei ole lemmikeillä sirua jolla seurataan niiden liikkumista, se on vaan tunnistusta varten. Pantasudet ym. sitten erikseen.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Näinpä taitaa olla, mutta sirua vierastan silti, elukoille laittamisesta ei oo pitkä matka siihen että ne tökitään ihmisiinki. Raamatussa kerrottu "pedon merkki", jota ilman ei voi ostaa eikä myydä, voisi hyvinkin olla tuo.
|
#3
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Kyllä täälläkin on pohdittu maastamuuttoa jos tuo tosiaan tulee toteutumaan. |
#4
|
||||
|
||||
![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Se ei riitä, että ostaa seurantalaitteen. Koska kyseessä on kuitenkin veronkeruuseen tarkoitettu laite, se tod.näk. pitäisi asentaa valtuutetussa puljussa ja sinetöidä, vähän samaan tyyliin kuin taksien taksamittarit. Asennuksestakin joutuisi siis maksamaan piiiiiitkän pennin.
Itse olen edelleen sitä mieltä, että kukaan valtiovallan edustaja EI tule seuraamaan mun liikkeitä gps:n avulla. Riittää, että firman pakussa on seurantalaite, siviiliautoa en Orvellille alista. Toivoisinkin että vihdoinkin tässäkin maassa ihmiset kykenisivät vastustamaan valtiovallan esityksiä edes jossain ja panisivat tässä asiassa ottelun byrokraatteja vastaan 6-0. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Haun käytön tehostaminen | Porvoon Hilma | Ongelmia palstalla? Kysyttävää ylläpidolta? | 14 | 16.04.2013 08:28 |
Dodge ram 2500 käyttövero | Toni.k | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 21.01.2013 11:04 |
HDJ Akseli lukkojen käytön ohjaus? | hunter hdj | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 21.03.2010 19:50 |
Lopetin(ko) nuuskan käytön | SoksalItok | Rakas Päiväkirja | 10 | 07.03.2006 08:23 |
Winssin käytön ABC | -juhani- | Linkit | 1 | 27.03.2004 11:22 |