![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Mitenkäs saisin kiinteistörajat näkyviin? Laitteistona on Samsung X cover 2 ja Androzic online topo kartoilla.
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]()
__________________
WUOKSI OFFROAD |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Just. Ehdin jo innostua että jopas on näppärä mutta olipas vaan kuukauden näppärä. Aika sualaanen hinta kumminki ku käyttö aika vähäästä. Otsikkokin jo sanoo jotta "OziexplorerAndroid laitteisiin MML kartoilla ilmaiseksi!" eli nyt vinkkiä saako niitä päälle tai jotain androzicin online karttoihin. Oon kyllä lataallu suunnistusläppärille karttoja kansalaisen karttapaikasta offline käyttöön mutta nyt en enää onnistunu siinä. Kahdella eri koneella yritin mutta aina herjaa jotain. En kai vaan osaa.
|
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Samalta sivulta löytyi myös tällainen, saapi nähdä mitä sisältää kun on latautunut. Androzicin ja/tai Ozin ja/tai muun vastaavan softan kehittäjille voisi tietysti vinkata että onlinemapseihin kannattaisi lisätä kansalaisen karttapaikka noilla kiinteistörajalisukkeilla. Tai no Ozin nyt ehkä ei, olen laitellut sinne vuosien saatossa useampiakin kehitysehdotuksia perustelujen ja esimerkkikuvien kera mutta eivät ole vaivautuneet vastaamaan, saati sitten toteuttamaan.
__________________
Paskaa tavaraa, huonoa palvelua ja kuitintonta varaosakauppaa tarjoaa rannikkogroup.fi (perustelut: http://tinyurl.com/gmyvk6f) wonk.sytes.net/76s/ |
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Pahoittelut, useamman kuukauden tolla ohjelmalla leikin ja kesällä viel maksoin sen kympin et sain syvyyskäyrätki näkymään ni hoitu veneilytkin... Eipä ollu ennen mitään rajoituksia perus maastokartan latauksissa, ja kiltisti näytti tilarajatkin. Harmi ettei enää ![]()
__________________
WUOKSI OFFROAD |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Taisi mennä niin, että rajat ei sisältynyt tuohon ilmaiseen kartta-aineistoon, joten voipi olla vaikea löytää ilmaseksi mistään... Itse kyllä olen pitäny tuota karttaselainta ihan kohtuuhintasena ja lisäksi tuli ostettua vielä tuo ultrapointin karttaohjelmaki, että näkee jahtikaveritki.. se oli vähän arvokkaampi ku piti vielä lisäkarttaakin ostaa
__________________
"A Jeep,not a car,not a truck,but a Jeep" - Grand Cherokee 5.9 Limited - |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Joo fetchmapista kyse. Täytyy koittaa uudella versiolla ja uudella innolla.
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
Onkos ketään linjoilla. Nyt pitäis näkyä meitsi harborcruisers nimellä. Mikäli kaikki asetukset on oikein.
|
#9
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]()
__________________
ex 4wdwannabe -= In Lockers We trust! =- LeijonaEmot RY supporter http://www.noonansuomi.net/ |