![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Tällä setillä hodari nappas noin 16l/100km. Hyvin tulee kärry perässä ja mahtuu tavaraa, tekis mieli hankkia tollanen omaks, hollannista saa kuulemma halvalla.
__________________
PäHäMa MMC Slck |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Taisin ajella teijän ohi ennen oritupaa perjantaina, ja samassa letkassa tais olla kaaritettu cherokee, vetoautoo en muista. Ihan kommee laitos livenä nähtynä. |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Joo sieltä kierrettiin hirvensalmelle, oli kuulemma lahden reitillä tutkittu maasturi miesten yhdistelmiä. Meillä ei ollut hätiä painojen puolesta.
__________________
PäHäMa MMC Slck |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Taas mennä pätkähti pari kuukautta ilman tämän rotiskon näpertelyä.
No tänään näpertelin. Taitaa se pari kuukautta olla viime startista niin vaan tärähti käyntiin. Ajelin pikkusen pihaa ympäri ja laitoin ilmaa renkaaseen. Tää saa mennä jatkamaan talviunia. On tässä hyvää aikaa haalia osia että saa keväällä pajottaa kiireellä sata hommaa. Niin vaihdoin nokkapellillä olleet työvalot xenoneihin, jotku halpikset ne on mut kuitenki. Teenpä tähä muistilistan to do hommista. -etu traction bar ehjäys (uusi umpiraudasta) -kaikkien jarrujen huolto (palat on) -porttaali boksien huolto -laturit pitää purkaa ja laakeroida -uudet vanteet(ehkä) -ohjaustehostimen pumpun vaihto saginawaan (melki valmis) -sylinteri raidentankoon -ohjaus simpukan vaihto -hydroboost jarru tehostin -välijäähdytin vedellä tai ilman -ehkä turdon vaihto -lisää valo päivitystä no on kai vielä jotai muitakin juttuja mjutta jos nämäkin ensin.
__________________
PäHäMa MMC Slck |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Niin kun toi bj on tallissa ja siinä sattuu oleen sama moottori kun hj:s ni aloitin tehostimen pumpun vaihdolla. Tai no sovittelin sen tässä ja sit vaan siirrän sen sitten kun hj.n pajotus alkaa.
No tällänen turaus tuli näppästyä, ei tietenkään valmis vielä Enää hihnapyörän teko ja hihnan hankinta, niin teline loppuun.
__________________
PäHäMa MMC Slck |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Oli pakko eilen käyrä kokeilemas onko jäällä paljonkin vettä.
Tars varmaan virittää moottoria tai laittaa enenmmän ilmaa renkaisiin ku ei tahdo oikein mennä luisussa
__________________
PäHäMa MMC Slck |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Hyvän näköstä kahvaa!
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| HaMaas Hilux | azizp | Maasturiprojektit | 35 | 15.07.2010 16:55 |
| HJ-60 projektia | jampeli | Maasturiprojektit | 66 | 21.09.2009 14:32 |
| RJ-70 projektia | jampeli | Maasturiprojektit | 30 | 14.11.2007 20:07 |
| Rakkaalla lapsella monta nimeä(kö)? | HEKULIINI | Chit-Chat | 11 | 02.03.2005 15:29 |