Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 01.10.2013, 05:33
sirP sirP ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 20.06.05
Sijainti: Turku
Viestit: 1.630
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Byrocrat Näytä viesti
Jos palautetta annetaan niin toivottavasti rakentavassa ja lajia kehittävässä hengessä sillä "huonosta" palautteesta ei hyödy laji eikä tekijätkään!

Ja näin jaksotuomarin näkökulmasta kaikki kolme kisaa kallioita kiipeilleenä on annettava kehut kaksikolle Reima&Jarski siitä, että vaivojaan säästämättä ovat jo pidemmän aikaa (melkeinpä ainoina) ylläpitäneet Trialin kilpailutoimintaa Suomessa ja joukkoineen huolehtineet siitä, että Trialista kiinnostuneilla kisaajilla on ylipäätään ollut mahdollisuus kilpailla ja katsojilla seurata taidokkaita ajosuorituksia Raision haastavilla jaksoilla.

Kauden päätöskilpailu ajettiin pokkeuksellisesti lyhennetyssä muodossa (2x4 jaksoa kun normi on 2x6) mutta siitäkin huolimatta niin kilpailijoilla kuin katsojillakin riitti kallioiden liukkaudesta johtuen ohjelmaa "koko rahalla" ja kilpailijoilla jäi kisan päätteeksi vielä hyvin aikaa turinatuokiolle, "sikailulle" LUETAAN: erittäin maukkaan ja hyvin valmistetun sian&salaattien ja janojuomien nauttimiseen sekä saunomiseen ennen kotiinlähtöä

Suuret kiitokset niin järjestäjille kuin kilpalijoille mielenkiintoisesta ja viihdyttävästä Trialkaudesta 2013.
Toivottavasti porukalla riittää virtaa jatkaa kisatoimintaa tulevanakin vuonna
EI tässä Reiman kanssa ainoina meidän porukasta olla touhuttu vaikkakin sellaisen käsityksen olisi voinut saada. HBC:n porukka on innolla tehnyt ratoja ja uudet nimet nousevat varmasti esiin kunhan vaan kokemusta saadaan. Reiman kanssa meillä on vaan tuo kokemus kisojen tekemisestä, mutta sitä tulee kaikille lisää joka vuosi. Kiitos meidän seuran talkooporukalle vielä kerran.
Tuo palaute on kyllä tärkeää ja ne perustelut myös miksi näin. Alkutalvesta taas pidetään kilpailunjärjestäjien palaveria joten ehdotuksia sinne. Avaamme siitä oman topicin.
Mukavaa syksyä kaikille ja tosiaan kuvia kehiin.

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Korvenvuori/Tampere 11.5.2013 klo 11:00 (SIIRRETTY) BJ700 Tapahtumat 47 04.06.2013 10:25
HARBOR CRUISERS OFF ROAD TRIAL 18.05 2013 KLO 11.00 RAISIO RJCOBRA Tapahtumat 125 28.05.2013 10:56
Pikkujoulu ajot mustasaaressa 28.11 klo 11.00--> uaz4x4 Tapahtumat 90 20.12.2009 23:18
Mustasaaressa ajeltiin 26.9-09 klo 11.00 -> ZAU Tapahtumat 99 12.11.2009 17:04
V TMK Off Road, 2.10 klo 11:00 baxxter Tapahtumat 35 07.10.2004 07:18


Sivu luotu: 22:03 (GMT +2).