Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 17.08.2013, 08:01
mikakoli mikakoli ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 16.01.09
Sijainti: Paimio
Viestit: 53
Perusasetus

Reilua kauppaa


Siis tänne. Alkoi ketuttaan nää kaupat. Valoitan hieman: sovittiin kauppa laatikosta. Osan oli mahdollista kulkeutua lähemmäs jos mahtuu kuormaan. Ei mahtunu. Sanoin laita MH. Sain vastauksen että ei se ota noin isoa. Sanoin et ottaa mut pitää vaa lorauttaa öljyt pois ja pakata. Tuli vastaukseksi että on näitä ottajia lähempänäkin. Se siitä sovitusta kaupasta..
Olin ostamassa vanteita. Tein tarjouksen. Olivat varattuna iltaan asti toiselle. Tuli seur pvn ilta ja kysyin et noh?. Kysys et ok, oletko sä ostaja? Sanoin et jep, paa tulemaan. Meni hetki ja vastaus et myinkin toiselle ku tarjos enempi. Se siitä sovitusta..
Hieroin kauppaa renkaista. Sanoin et ku saan omat kaupaks ni ostan nää. Oli lukuisia y.viestejä asiasta. Sain omani kaupaksi ja sanoin ostavani renkaat, odotan vaan rahoja. Muutama pv sitten myyjä kysyi aikeitani. Vastasin et ostan kyllä. Eilen ehtoolla tuli viesti et möinkin toiselle ku makso enempi. Se siittä sitten.

Pahoittelen et "itkin" väärällä foorumilla. Ei mulle oo mitää pakko myydä, mut ihmettelen vaan et myyjät, jotka eivät olleet palstalla mitään aloittelijoita, niinkuin mä, toimivat noin..
Pahoittelen myös että jos aiheutin moderaattor(e)ille ylimääräistä verenpainetta.

Lopuksi toivotan hyvää jatkoa kaikille.
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kerro mikä ei vituta... miksi on hyvä olla? FinnDRZ Chit-Chat 1829 07.01.2013 09:50
Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! Rompe1 Chit-Chat 1140 03.01.2013 18:50
kerro mikä vituttaa tjl Chit-Chat 4977 12.04.2012 08:28
Kerro peräkärrystäsi Blaaseri Tekniikka & Jutustelu 35 08.07.2007 20:10
Mikä auto peltoautoksi vuonna 2020? samisami2 Chit-Chat 13 05.09.2005 08:32


Sivu luotu: 21:07 (GMT +2).