![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
Hieno kisa! Ensi vuonna uudet tavoitteet.Todellakin, onnistuimme saamaan hieman paremman lopputuloksen mitä viime vuonna. Siinä on jo paljon juhlimisen aihetta. ![]() Kolmen ja puolen kierroksen ajan ajoimme täysillä yrittäen antaa yleisölle viihdykettä. Mutta kun kaasupoljin on lattiassa ja "hieman" pruhjua kitkana niin onhan se selvää että jossain vaiheessa se heikoin sulake löytyy ja homma katkeaa. Tällä kertaa jakolaatikon puolelta antautui jotain. Vielä ei tiedetä varmaksi mitä. Kisajärjestelyt olivat nyt täysi kymppi. Varikkoalueen uusi sijainti oli ihanteellinen. Yleisö mielettömän tsemppaavaa. Lieneekö juuri se syynä siihen että Ossin kaasujalka oli välillä turhankin raskas. Kisan jälkeen ohjeena muilta tuli että kalikkaa polkimen alle tai edes jotain rajoitinta niin voisi autokin kestää paremmin. ![]() Kehitellään autossa muutamia juttuja parempaan suuntaan ja ensi vuonna todennäköisesti jälleen mukana.
|
|
#2
|
|||
|
|||
kiitos
Meitin tiimi palautunut ja kiitos kaikille taas kerran,hauska oli !
Tulos oli hyvä ja taktiikka toimi hyvin. Aika ajoissa jäätiin tahallisesti loppupäähän ,jotta alkuruuhkan kolaroinnilta vältytään. ja aika tomupilvi lähdössä olikin. Kisa meni suunnitellusti muita seuraten ,koska reitti sen verta rankka että tiedettiin että alussa ei kannata rynnistää. Kestävyyslajista kuitenkin kysymys. Tulos 5. sija mihin pitää olla tyytyväinen kun eka kertaa klaperissa. http://www.klaperjaht.ee/en/ tuolla viralliset tulokset. Mikaeltille iso kiitos , fb päivittyi lähes livenä koko ajan. Olet fb guru! Team Tostanoin |
|
#3
|
||||
|
||||
Kiitoksia vaan...
meidänkin porukan puolesta! Sais olla useamminkin vastaavia kisoja!
![]() Kisajärjestelyt oli kohdillaan, reitti olisi voinut olla takametsän osalta avonaisempi, tungosta riitti kun muutama auto oli jumissa Oma kisa loppui lyhyeen lupaavan alun jälkeen. Ensiksi hytikkavinssin pumppu ei lähtenyt päälle kun kytkentävivun alle oli päässyt pien kivi. Sitä selvitellessämme hävisi etuveto kokonaan, kardaani kyllä rullasi mutta pyörät ei pyöriny enää. Muutamat kilpakumppanit kurvasit erittäin likeltä ottaen vauhtia toisesta etutassusta jolloin eräänkerran kuului erittäin epämielyttävä ääni.. ensiksi luultiin et se oli kilpakumppanin, mut ei.... Ensi vuonna uudestaan!! kiitos ja kumarrus!
__________________
-kari- FS Motorsport ry |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Kiitoksia järjestäjille ja kilpailijoille, hienoa oli olla katsomon puolella kun startissa ison luokan startissa 5 suomenlippua liehui! Harmi vaan että ruutulipulla ei kaikkia sitten vastaanotettu.
Nii ja olu oli niin edullista että ei ne dataliikenne maksut FB päivityksistä haittannut, niin yritin vähä ilmotella tapahtumia tiheempää. Välillä kyllä data tökki niin että ei saanut yhteyksiä ja välillä tapahtumat oli niin nopeita että päivityksen jälkeen olikin ihan toinen tilanne. Muutaman kuvan laitoin tännekkin. Kun kerkeen niin laitan enemmän, jonnekkin. EDIT: Tuolla olis jotain kuvia, sekä aika-ajoista että molemmista luokista https://www.facebook.com/media/set/?...5553195&type=1 Lisää kuvia tuolla: http://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=6131
__________________
---------------------------------------------- Team Tostanoin Facebookissa www.maasturistit.fi www.etsama.com ------Offroad team Over the Hill--------------- Viimeksi muokannut mikaelt : 12.08.2013 21:44 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myydään KLAPERJAHT 2012 DVD | myllis | O/M/V Muut | 0 | 19.12.2012 10:42 |
| KLAPERJAHT 24-26.8 | myllis | Tapahtumat | 55 | 18.12.2012 21:50 |
| KLAPERJAHT OFFICROSSI KISA | myllis | Tapahtumat | 16 | 30.08.2010 16:44 |
| KLAPERJAHT 24.9 EESTISSÄ !!! | myllis | Tapahtumat | 14 | 20.09.2005 19:54 |
| Klaperjaht 27.9 Tartossa | Tapahtumat | 0 | 30.08.2003 12:18 | |