![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Alkaa mopo olemaan siinä kunnossa että puuttuu enään moottori ja jotain pikkusälää (servonvarsia) jotka saan tänään ensi viikolla pitäisi tilata motti 27cc tai 29cc 4 pulttinen zenoah.Vehkeestä on ollut etu ja taka diffi irti, putsattu hiekat pois, rasvat tarkistettu ja katsottu että rattaat kunnossa, on vaan sen verran tuhtia tekoa että ei luulisi ihan heti hajoavan.
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Ei tullut zenoah vaan FUELIE 26S ENGINE (cy26), edullisempi ja jostavammilla ehdoilla kaupat syntyi.
http://www.hobbylinna.fi/tuote/fuelie-26s-engine/15403/
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Tänään otettu sitten tyypit, puolikaasulla ajelin tuollaiset 40min. On se vaan häijy, voimaa riitti jo hissuttelu vauhdilla.. käy ja kukkui niin kuin pitikin.
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Meni eilen vanne päreiks, keskiö repesi irti, nyt on uutta alla
![]()
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Kyllähän tuo putsailu ja kunnostus ottaa aina omansa, etenkin useamman auton kanssa.
Molemmissa jo Savox:n servot, toisessa nopeuden säädin vaihdettu ja toisessa jo kiinni vastaanottimen suojakotelo. Kyllä nimittäin pieneen vastaanottimeen mahtuu sisälle paljon roskaa: ![]() Autothan ei tuohon 1/8 autojen varikkolaukkuihin mahdu, mutta on just eikä melkein mitoitettu: ![]() Yhdet renkaat vielä tehtävä ja varmaan kaikkea muuta pientä, mutta jos huomenna/ylihuomenna kereis kuskit ihan radalle asti.. Onneksi tuollaista isoa krossivehjettä ei pääse kokeilemaan, voisi polte olla hiukka liikaa
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Ei tuolla bensavehkeellä ajeta joka päivä, jos ei satu omistamaan isoa pihaa. Vaatii tilaa ja mitä vähemmän kiinteitä esteitä niin sen parempi
![]() Mutta sitten kun radalle pääsee niin on se niin erinlainen kokemus kun noi 1/10 laitteet, ei ehkä yhtä sähäkkä mutta voimaa on.. sen tuntee ohjaimessa asti.
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty Hpi e-firestorm rc auto | RalliJari | O/M/V Muut | 7 | 25.05.2012 19:29 |
| Ostettu RC auto, kalliokiipeilijä | ImacInnes | O/M/V Muut | 8 | 15.08.2010 14:09 |
| Myydään / Vaihdetaan RC Auto polttis | sumpe | O/M/V Muut | 5 | 29.07.2010 13:28 |
| Ostetaan RC-Auto (biltema) rikkinäinen | PeteTurku | O/M/V Muut | 1 | 29.03.2010 16:54 |