![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Kamera saatu takasin joten laitetaas muutama kuvatus menopelistä ennen venäjän reissua: ![]() ![]() ![]() Mekaaninen vinssi löytänyt paikkansa keulilta sekä uusi nautarauta, sähkövirveli siirtynyt taakse ja paljon muuta tapahtunut mitä nyt ei enää muista. Suuret kiitokset viipolle läjän rakentelusta. Kaaretkin on nyt koeponnistettu: ![]() ![]() Ensimmäinen ilta venäjällä ja läjä katolleen, vahingot jäi onneksi pieniksi tuulilasi ja termostaatin kotelo rikki ja kaikista tärkein henkilövahingoilta vältyttiin vaikka auto oli täynnä irtotavaraa (ruuvipenkki ja moottorisaha oli löytynyt matkustajien seasta tapahtuman jälkeen ).Laitetaas muutama kuva vielä rajan takaa: ![]() ![]() ![]() ![]() Pientä remontti tiedossa tulevaisuudessa kun kytkin on alkanut luistamaan sekä vaihteisto päästelee ylimääräisiä ääniä.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Noo, kohta tähän saa välitykset
,yllättävän vähällä tuossa päästiin ja mikä tärkeintä kukaan ei telonu itteään.
__________________
-Osta japsi ja opit hitsaamaan- |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Välityksille kuulemma olisi tarvetta ja nehän hommataan
Millonkas noita alkaa saamaan niin osaisi varautua taloudellisiin menetyksiin? P.S(Harrastuksethan ei maksa mitään) |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Joo, suolla hiippailu ei vaan ottanu luonnistuakseen kytkintä luistattamatta. Samaan konkurssiin vois sen kytkimen vaihtaa. Laatikon äänistä ei oikein osaa aina sanoa, mikä johtuu päävaihteistosta ja mikä on vaan resonanssia.
Tietty, nyt kun vaihtaa ölpät, niin voi jotain ennakoida metallihileen määrästä. Ite en oo vieläkään saanu kummempia tehtyä, vähä tyhjentelin romuja kyydistä ja pesin kabiinin painepesurilla. Johon siihenkin piti vaihtaa öljyt kolmesti, ennenkun loppu majoneesiksi meneminen. Mutta toimii :P |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Vihree Suzuki projekti (1.9TD) | jampeli | Maasturiprojektit | 221 | 07.09.2025 08:48 |
| Myydään läjä | TERO79 | O/M/V Ajoneuvot | 6 | 10.10.2009 00:52 |
| vihree vessa eli 1973 Range Rover | sippis | Maasturiprojektit | 24 | 07.04.2008 09:31 |
| M:LÄJÄ | kares | O/M/V Ajoneuvot | 26 | 23.12.2006 20:40 |