![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
CATERPILLAR B15Kamera ongelma androidissa... oisko apuja tai kokemusta täältä. Eli ton CAT B15 videokamera ei pelaa. heti kun painaa punaista rec-nappia, puhelin ilmoittaa "galleria on pysähtynyt" ja menee itsestään aloitusvalikkoon. Sama tilanne kun menee videokuvaustilaan ja koittaa vaihtaa videokameran asetuksia. Normikamera toimii moitteetta. Pikainen buuttaus, akkun ja korttien renaaminen ei tuottanut parannusta. Onko mulla vaan joku asetus pielessä vai missä vika..?
__________________
- Broken Ribs Team -
- FJDC - |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
HJ61 MMC |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Voi olla tyhmä kysymys, mutta mites toi päivitetään..? Siis kun puhelimen "system updates" ei löydä uusia päivityksiä niin sitä kautta ei saa päivitettyä. Eli saakos tän jotenkin pakkopäivitettyä..?
__________________
- Broken Ribs Team -
- FJDC - |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Vie huoltoon?
__________________
HJ61 MMC |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Asenna joku toinen videokuvausohjelma, niin eiköhän se ongelma sillä poistu ainakin.
__________________
-Pauli- |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Ajattelin ihan samaa.. Niitäkin varmaan riittää. Onko jotain hyvää suositella?
__________________
- Broken Ribs Team -
- FJDC - |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Toimiva ja ennen kaikkea kestävä caterpillar b10 kosketusnäyttö, on jees! Ei pelkää likaa tai vettä saati sitten ees lytistymistä!
__________________
Mihin vain... |
|
#8
|
||||
|
||||
galleria on pysähtynytLainaus:
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Joo, nyt toimii omakin kameraohjelma. Heti rupes toimimaan kun ilmestyi uusi Android -päivitys ja latasi sen. Siihen asti käytin jotain ilmaiskameraohjelmaa, oisko ollu CameraMX -niminen apps. Hyvin toimi sekin. Nyt toimii kuin ajatus muutenkin koko laite.
__________________
- Broken Ribs Team -
- FJDC - |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Onkos Renegade saanut laitettua molemmille sim-korteille omat soittoäänet? Kaveri osti tuon Catin pari viikkoa takaperin, ja siinä kun sitä ihmeteltiin, niin ei ainakaan älytty miten tuo onnistuu. Mp3-soittoäänetkin löytyi vasta jollain toisella ringtone softalla, mutta ei puhelimen omasta soittoäänivalikosta.
__________________
-Pauli- |
|
#11
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Mitä nyt pikasesti vilkaisin niin ei auennut mullekaan mistä tuon äänen sais muutettua eri korteille erilaisiksi. Mutta kerron jos joskus aukeaa... ![]() EDIT: Joo, en kyllä mitään järkevää vaihtoehtoa tuohon puhelimen asetuksista löytänyt. Eli kyllä mä veikkaan että noi puhelimen profiilit (=ääniprofiilit) on vain ja ainoastaan puhelimen profiileita, eikä niitä saa erikseen määriteltyä eri liittymille. Puhelin näyttää ilmeisesti ainoastaan niillä värikoodeilla mihin liittymään puhelu kulloinkin tulee. Vois kuvitella että CAT:ilta tai jostain muualta olis saatavilla tuohonkin sopiva ladattava softa...? !!!!! EDIT2: Noi mp3 soittoäänet saa puhelimen listalle kun tekee niille oikean nimiset kansiot, pätee mielestäni muihinkin Androideihin, ainakin edellisessä Xcoverissa oli sama homma. Eli: Soittoäänet: Tee muistikortille kansio nimeltä "media" (jollei sitä vielä ole) ja siihen alikansio "ringtones". Tuonne ringtones -kansioon tallennentut mp3:set näkyy puhelimen omalla listalla. Viestiäänet: Jos ei viestiäänet löydy tuolta samasta kansiosta, tee niille muistikortille "attachments" -niminen kansio ja talle viestiääniksi halutut mp:set sinne niin pitäis löytyä. (Tähän on vielä yksi kansio-kikka olemassa jos ei toimi.) Herätysäänet: Siihen jo tehtyyn "media" -kansioon tee alikansio "audio" ja sille edelleen alikansio "alarms", jonne talletetut mp:set pitäis löytyä herätysäänien listalta. Noin ne ainakin mulla toimii... Ja muu musiikki mulla on muistikortilla kansiossa "music", jonka ainakin puhelimen oma mp3 -soitin tunnistaa, Näistä kaikista em. kansioista voi osa olla jo valmiiksi olemassa, mutta jos ei löydy niin ei muuta kuin USB kiinni koneeseen ja kansioita muokkaamaan.
__________________
- Broken Ribs Team -
- FJDC - Viimeksi muokannut Renegade : 25.07.2013 09:59 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty HP ipaq 614c Älypuhelin | Finnmerchant | O/M/V Muut | 1 | 27.08.2009 19:24 |