![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Tampereen autokylmä oy jos Tampere ei ole liian kaukana. Tuntuu, että ne vääntää kylmälaitteisiin mitä vaan.
__________________
Käsittele kaikkia stressaavia tilanteita kuin koira. Jos et voi syödä sitä tai leikkiä sillä, kuse sen päälle ja kävele tiehesi. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Pistetäänpä tähän samaan ketjuun kun aiheeseen kuuluu, eli olisiko tiedossa pääkaupunkiseudulta kunnollista asiansa osaavaa ilmastointikorjausputiikkia? Suurin osa firmoista on vain täyttöhuoltoja jossa ei osata/ haluta kunnollista vuototestiä tehdä, ja parista paikkaa kun kysyin niin totesivat että jos auto liikkeeseen tuodaan niin sitten korjataa alusta alkaen koko järjestelmä, ei tehdä pelkkää vuototestiä.
Tiedossa olisi Hämeenlinnassa paikka joka osaa ja haluaa, mutta ei välttämättä sinne asti viitsisi ajaa jos lähempää löytyisi..
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |