![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Nii ku paras vaihtoehto Jeepin jälkee reissuautoks olis miun Polo varustettuna eri kerhon tarroilla ![]()
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
xj tuli valmiiks tältäosin, nyt se on juotettavana tuolla naapurissa
sit nokka kohti Viroa!!
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
|
#3
|
||||
|
||||
|
virossa reissattu ja venäjällä. koht pitäs taas lähtee rajan taakke kylään.
tästä Jeepistä / Valmetista saa mukavan matka kumppanin pitemmällekkin reissulle. ![]() vanteet on puhallettu ja maalattu. valkosetha niist sit tuli. samalla kaavalla ku muutki romut eli epoxyä ja urtsua. pillerit pitää putsata / kiillottaa. etu jarrupalat tarvii vaihtaa vetelevät iha vimosiaan.. sellasta pientä yleis sipistelyä ja jos oikee aktivoidun ni kai se pitää ylimaalata. täl ja xj:llä ois hyvä reissata ku tää toimis camppinä ku mahtuu reissu kamat yhteen ja autos nukkuu ku kumminka jaksa mitää telttaa kasailla. viimeeks ei jaksanu juu.. aamu yöstä kohmelossa ku heräilee ja toteaa et naama on ku neandertalilaisella ku itikat ja polttiaiset innostunu nii kyl vähä vituttaa ![]() jostaki pitäs löytää vanhan hyvän ajan tyylisiä maasto renkaita 4kpl uusina. vähä samaa lookkia ku alkup. renkaissakin. uazin pitza leikkureita kateltii viipurissa mut taitaa mennä kaposeks.
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
|
#4
|
||||
|
||||
|
taianki ajella nää maailman parhaat maasto renkaat loppuun ja katella sit uuvestaa rekaita. löytys retroja mut hyppää kuvio jo vähä liia vanhaks. muistelin et insalla oli jossai vaihees joku sirkkelinterä malli mut en löytäny sitäkää.
väritys hommiin pääsis iha kohta sävy pysyy samana. sitä en kyl viel tiiä haluunko helmiäistä sotkee enää tuohon. sittehä sitä voiski leiman hakee. tälläi tää auton teko on menny aika mukavasti ku ei oo mihikkä kiire ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
![]() |
| Luokat |
| jeep, valmet, wagoneer |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| KeTTu TyTöT : 76" 2 D Portal axle cherokee | young n dum | Maasturiprojektit | 551 | 17.04.2016 07:39 |
| KeTTu TyTöT : 6X6 V8 DIESEL | young n dum | Maasturiprojektit | 68 | 30.12.2014 05:04 |
| KeTTu TyTöT : Tela Elmeri | young n dum | Maasturiprojektit | 35 | 05.01.2014 12:02 |
| KeTTu TyTöT : DATSUN Princess cab | young n dum | Maasturiprojektit | 39 | 20.05.2013 08:13 |
| KeTTu TyTöT Jeep / VALMET | young n dum | Maasturiprojektit | 358 | 28.10.2012 19:59 |