Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 04.05.2013, 14:44
sisua45:n Avatar
sisua45 sisua45 ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 03.03.06
Sijainti: Treen kupeesta
Viestit: 8.329
Perusasetus



Pöntössä oli siis nokalla huonokuntoiset hehkulamppu-ajovalot. Kromit olivat pudonneet lampun pohjalle, ja toisesta lampusta oli joku lainannut osia. Menin katsomaan verstaan pihalla seisovaa URAL-375 ohjaamoa, siinä on uuden veroiset lamput nokassa. Josko sopisivat millään lailla.



Sopivat täydellisesti, nyt on ilme kirkas. Boschin valmistamat halogenilamput (H4). Tulin siihen tulokseen, että UAZ, GAZ-66, ZIL-131, URAL-375 ja ehkä jopa KRAZ-255B käyttävät samoja lamppuja. Jälleen yksi todiste neuvostoliiton ylivoimaisuudesta, tähän ei muut maat pysty.

Keulassa komeilee myös hra Todor Djonovin lähettämä UAZin merkki. Kyllä kiiltää.



Ohjaamossa seuraavan sukupolven taistelija, päässään tyyliin sopiva Unkarin armeijan M51 kypärä. Ostettu Varustelekasta:
http://www.varusteleka.fi/fi/product...kaytetty/22779
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit


Sivu luotu: 07:03 (GMT +2).