![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Onko Porvoon Hilma oikeesti noin positiivinen ihminen ku vaikuttaa?
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
voikos polliisi sedät mainita asiasta jos autolla ajaessa koira pitelee päätään ikkunasta ulkona?
__________________
t5 portteri -07 mitsu ällä200, -06, 4x4, manual, 31" kummipyörät |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Niin, kaitse riippuu minkä verran rekun moduli pihalla. Kuinka paljon kuorma saa tulla ajoneuvosta ulos sivulle?
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
no harvemmin se peilin leveyttä kauempana on
__________________
t5 portteri -07 mitsu ällä200, -06, 4x4, manual, 31" kummipyörät |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Ja peili tuskin 35 cm kauempana. Eihän siinä sitten mitään kunhan ei satu pano naama vallesmanni ja rupea tillittämään kuorman kiinnityksestä.
Mulle puhallusratsian yhteydessä aikanaan ruvettiin nillittämään kun Bertalla ajaessa koiruus istui pelkääjän paikalla avona ollessa aiheesta. Rekku kyllä valjaissa ja ne kiinni turvavyön istukassa adapterilla, mutta koiruuden pää kesäoven reunalla. Olisi kuulemma pitänyt olla "tavaratilassa" ja kun kyselin että miten sen lavalle asiallisesti kiinnitän, niin vastaus oli että koiran ei tarvitse olla tavaratilassa kiinni. Aikamme väännettyä tämän viellä Tampereelta (sori Tamperelaiset, mutta kun tuo vuokkokoulu siellä) tuoksuvan hahmon kanssa tuli vanhempi puolisko siihen aavistuksen kyrpiintyneen oloisen ja totesi: "Eiköhän se hyvä just´näin, tuoppas lisää pillejä..." Vaikka hiljaisena iltana hällä niitä aika pitkä rimpsu vielä räpylässä... |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Mikä venttiili tms. olisi juuri sitä mitä lääkäri määräsi tankin huohotin letkun päähän? Ihan normi takaisku vai joku hipo osa kenties? Ilman pitäis mennä sisään ja ulos mutta diesel ei sais tulla tankista ulos.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Kuinkahan hauraita nuo vanhat jarruputket on? Volvo Valpin yhden jarruputken mutkaa pitäisi muuttaa, mutta tohtiikohan sitä mennä vääntelemään? 50v se on kuitenkin paikallaan ollut. Ei huvittaisi rikkoa putkea ja ilmailla jarruja uudestaan... Ulkopinnaltaan putki on kyllä ihan siistin oloinen. Onko kokemuksia vanhojen putkien vääntelystä?
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
__________________
t5 portteri -07 mitsu ällä200, -06, 4x4, manual, 31" kummipyörät |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Juuh, samaan gatekoriaan taitaa mennä niin kuin kovin moni muukin. Jos asiasta ei löydy selkeää kieltoa tai sallimista pykälistä, se on sitten valvojan mieli... Öö-harkintavallasta kiinni. Ja siihenhän sitten vaikuttaa kaikki, alkaen tähtien asennoista, milloin asianomainen on viimeksi saanut, pärstä, auton väri ja tässä tapauksessa vaikka "kissa ihmisyys".
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| HILUX- kysy ja vastaa- palsta | KepesJokke | Tekniikka & Jutustelu | 5060 | 10.11.2025 16:18 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2012 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 1015 | 03.01.2013 18:46 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2358 | 31.08.2012 20:55 |
| mitä tehä patrollille ku ei käänny?? | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 21.03.2011 16:41 |
| Kysy Piinalta, Piina tietää! | piina | Kysy Piinalta | 0 | 02.11.2005 22:21 |