![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Juu. Syttyboksiltapa tuo näyttäs. Onk ajonestoa ?
__________________
- Levannon We(l)ho - |
|
#2
|
||||
|
||||
|
jaa a. mistäs sen tietäs? -00 on vuosmalli. oudosti kyllä ois toi boxi tai joku hajonnu ku talven jäljiltä sain käymää pariks minuutiks ja sammutin. niin hetken päästä ei millää käymää=ei kipinää.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Mistäs löytyis sellasia mittareita joissa ois numeroina näyttämät? Lähinnä lämpö-, öljynpaine- ja ahtopainemittaria tarkoitan.
__________________
*Cuisvis hominis est errare,nullius nisi insipientis in errore perseverare.* |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
sammutin nappi makaa ?
__________________
- Levannon We(l)ho - |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Sammuu vain avaimesta, ei ole tappokatkaisijaa.
__________________
Joop |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Juu sammuu vaan avaimesta. Ja niitä on kaks. Punasia molemmat. Mittaristos vilkkuu punane valo. Täytyypä kattoo vilkkuuko enää. Onks se ajonesto siis siinä avaimes sisäl? Miten sen sais pois käytöstä?
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
yhtään en tiedä, mutta jos vilkkuu punainen ei saa ajaa
![]() eli, immobiliseeraa immo
__________________
- Levannon We(l)ho - |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Ohittamisesta en osaa sanoa mitään. Mutta veikkailisin että ajonesto tuskin kimpaantuu ensimmäisenä, ja on sitten kallis paketti että kannattaa kaikki muu katsoa ensin kuntoon.
__________________
Joop |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Onko Suomessa säilynyt yhtään Range-Rover Commandoa, vai onko kaikki mennyt paaliin???
__________________
Kolmas elämä menossa, ja vauhti vaan kiihtyy ![]() " Si vis pacem, para bellum..." Rahalla saa, ja maasturilla pääsee... ![]() Kaikki mikä tulee idästä, otetaan vastaan tasajyvän kanssa...!!! Mitäs tähän sanois Honda-mies??? Mulla on Mese, ja se viihtyy talven tallissa ![]() Jokivarren VPK www.facebook.com/junnupaloautot |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Muistaakseni mittaristossa pitäisi vilkkua punainen valo ajoneston merkiksi kun ei ole käynnissä. Siihen pitäisi olla kahdet avaimet, musta ja punapäinen. Musta on käyttöavain joka käy virtalukkoon ja penkin aukaisuun mutta punaisessa on varsinainen ajoneston siru. Korostan vielä loppuun että nämä on kaikki erittäin hataria muistikuvia. Itellä ollut kymmenen vuotta sitten Trekker ja isällä samoihin aikoihin SpeedFight 2.
__________________
Joop |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| HILUX- kysy ja vastaa- palsta | KepesJokke | Tekniikka & Jutustelu | 5060 | 10.11.2025 16:18 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2012 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 1015 | 03.01.2013 18:46 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2358 | 31.08.2012 20:55 |
| mitä tehä patrollille ku ei käänny?? | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 21.03.2011 16:41 |
| Kysy Piinalta, Piina tietää! | piina | Kysy Piinalta | 0 | 02.11.2005 22:21 |