Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Byrocrat
Tuossa Pirates 4x4 sivulta Jaren kysymykseen vastaus sääntötilanteeseen norjalaisittain ilmaistuna  eli tulee kunhan ehtivät käännellä
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja tare
mutta osasi se jo kertoa tulevista muutoksista niin miksi niitä ei voi kertoa muillekin..?
meinaan vaan että ne puhelimessa kerrotut muutokset vaikuttaa jo parin auton rakenteluun/muutoksiin..
|
Jare
Flyin' Finn
Join Date
Feb 2007
Location
Finland
Posts
345
Where is the rules for Eurotrial 2013???????????????
Is there new things coming? Roll cages??? Promod changes???
Reply Reply With Quote
Yesterday, 12:49 #13
Tommy
Norgesmester 2011 - Proto
Join Date
Jan 2007
Location
Froland
Posts
9,183
They will be out in just a few days.. sorry about the delays.. it would not be that much changes... will you be in Italy Jare.. me and Tore is booking tickets these days!!
Tommy Olsen
tlf: 94141987
tommy @ pirate4x4.no
|
mun ja Byrocrat :tin yv keskusteluista!!
Lainaus:
=Byrocrat;981050
Moro,
Olen aivan samaa mieltä noista EuroTrialin sääntöjen muutoksien julkaisusta, mutta ymmärrän myös Mikkiä siinä, että jollei niitä ole virallisesti julkaistu niin niitä ei "oikeasti" ole vielä olemassa Näyttää noista säännöistä yhteisymmärrykseen pääseminen aina tuottavan vaikeuksia ja valmiiden sääntöjen julkaiseminenkin venyy jatkuvasti myhäiseen kevääseen jolloin oikeastaan pitäis kaluston olla valmiina tuleviin kisoihin. Vuosia sivusta hommaa seuranneena on tullut sellainen käsitys että meikäläiset EuroTrial-edustajat (ei kisaajat) eivät saa tai eivät osaa tuoda omia kantojaan riittävän tarmokkaasti esille vaikka varmaan mm Jundella muuten hyvin yhteydet ainakin Skandinaaveihin toimivatkin?
Tuolla kun joku tituleerasi Mikkiä "lajipäälliköksi" niin sellaistahan ei meillä offissa ole! (jollei Jari Saariota sellaiseksi voi sanoa) Offilla on vain lajiyhdyshenkilö (siis AKK:n suuntaan) Eurotrialissahan taitaa toimia myös "Uni"(tekniikkatietäjä) ja "Örkki" ja jollei Mikki "toimi" niin näiltä kahdeltahan luulis löytyvän tarkempaakin tietoa näistä neuvotteluista. Josko heillä olis "uskallusta" julkaista epävirallista tietoa muutoksista paremmin kuin virallisella yhdyshenkilöllä
t. MP
|
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja tare
mutta osasi se jo kertoa tulevista muutoksista niin miksi niitä ei voi kertoa muillekin..?
meinaan vaan että ne puhelimessa kerrotut muutokset vaikuttaa jo parin auton rakenteluun/muutoksiin..
|
sain myös tiedon että noin viikon päästä tulee säännöt näkyville
www.eurotrial.org
*HUHU* ilmeisesti jotku maat on ilmoittaneet ajavansa vanhoilla säännöillä koska uusien tulo kestää niin kauan!! mikä on kyllä ymmärrettävää!!
ymmärtääkseni osassa euroopan maissa kausi alkaa jo muutaman viikon sisällä!!