Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Jarva
Ite tein kans happosesta noi tankin käikäleet  Pitäs olla alunperinkin ajateltu vähän, kun eivät kestäneet ees 400 tkm. Panssarin väkästelin kans joutessani, profiilissa on kuvia jos kiinnostaa. Niin ja palkkihelmat kannattaa tehä jossain kohtaa! 
|
joo pitäs kyl vähä toyotan tuotekehitellä pantoja et ainaki sen 500tkm kestäisivät

jos jollai on viel orkkis pannat tän ikäluokan läjässä paikallaa ni suosittelen lämpimästi vähä vilkasee niitä, saattaa viel tankki tulla rytinällä alas.
tuo siun jakiksen panssari onkii hyvä ideana, vähä voisin ottaa mallia. meinasin aluks koko levystä mut eipä sinne suotta nii paksuu lootua laittamaa koko leveydelle.
onks toi tankin panssari minkä paksusta kamaa?
mite jos noi helmapalkit tekee tällasee ni rupeeks se kerää vettä tonne kabiinin puolelle vai ootteko mite toteutelle veden poistoa? suzukissa tuli ropleemaks se et sadekelillä rupes nousee sadevesi kabiinin puolelle, ilkee sinäänsä ku toimii myös normikatukäytössäki ni on matot paikallaa..... palkit kyl pitäs tunkkausta varten melkei hitsata kyl.